Piraci drogowi z powiatu tczewskiego. Prędkościomierze przekroczone o ponad 50 km/godz. !!

  • 25.05.2020, 16:05
  • redakcja
Piraci drogowi z powiatu tczewskiego. Prędkościomierze przekroczone o ponad 50 km/godz. !! KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Powodem policyjnej kontroli było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenia kierowcy stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami karnymi i punktami karnymi.

Za szybko o ponad 50 i 60 km/godz.

- 19 maja br. tczewscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy „Speed”, podczas służby zatrzymali do kontroli dwa samochody, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Do pierwszej kontroli doszło w miejscowości Szprudowo w gminie Gniew. - Mundurowi wylegitymowali kierowcę peugeota, którym okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. 51-latek nie zastosował się do ograniczenia prędkości i przekroczył ją o 59 km/h. Stróże prawa ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 400 zł. Podczas drugiej policyjnej kontroli 37-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, jadąc samochodem marki toyota również nie stosując się do ograniczeń prędkości, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 64 km/h.

 

Jednym z głównych zagrożeń na drodze jest nadmierna prędkość. To jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Pamiętajmy, wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe