Policyjna pułapka na młodego oszusta! 67-latek już miał przekazać kopertę z pieniędzmi... [WIDEO]

  • 22.05.2020, 15:33
  • redakcja
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, którego podejrzewali o próbę oszustwa metodą „na policjanta''. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, dzięki współpracy mundurowych z czujnym pracownikiem banku. Kryminalni zatrzymali 19-latka, gdy odebrał kopertę z oszczędnościami od 67-latka.

Jak informuje tczewska policja, śledczy dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi takimi oszustwami na terenie Tczewa. Wczoraj prokurator przedstawił zatrzymanemu 19-latkowi zarzuty dwóch oszustw, usiłowania kolejnego oraz posiadania narkotyków. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Aktywna współpraca policjantów i pracowników banków na terenie powiatu tczewskiego przekłada się na skuteczną walkę z przestępcami usiłującymi wyłudzić pieniądze od seniorów. Dzielnicowi podczas spotkań z bankowcami, przekazują im ulotki, informując jednocześnie, aby ci zwracali uwagę na sytuacje, w których starszy człowiek mógł być nagabywany przez przestępców do wypłaty swoich oszczędności.

 

Do takiej sytuacji doszło 19 maja br. po godzinie 14.00 na terenie Tczewa. Wówczas tczewscy policjanci zostali zaalarmowani przez pracownika jednego z banków o podejrzeniu, że klient może być ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Kryminalni błyskawicznie opracowali plan działania i pojechali do banku. Funkcjonariusze udzielili instruktażu 67-letniemu mężczyźnie, który po wyjściu z placówki przekazał kopertę sprawcy oszustwa. Aby nie narażać pieniędzy pokrzywdzonego, do koperty trafiły ulotki. Oszust był jednak przekonany, że w środku znajduje się 53 tys. zł. 19-latek, gdy tylko odbierał kopertę, został natychmiast zatrzymany przez kryminalnych.

 

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi podczas przeszukania mężczyzny znaleźli w jego odzieży marihuanę, którą zabezpieczyli. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi takimi samymi przestępstwami. Według policyjnych ustaleń do tych zdarzeń doszło w zeszłym tygodniu na terenie miasta, gdzie osoby starsze zostały oszukane metodą „na policjanta” i straciły pieniądze.

 

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany przez śledczych. Prokurator przedstawił zatrzymanemu 19-latkowi zarzuty dwóch oszustw, usiłowania kolejnego oszustwa oraz posiadania narkotyków. Sąd Rejonowy w Tczewie zastosował wobec zatrzymanego mieszkańca powiatu wołomińskiego tymczasowe areszt na okres trzech miesięcy. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności działalności przestępczej zatrzymanego mężczyzny.

Za te przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Pamiętajmy! Policjanci nigdy:

- nie informują przez telefon o swoich działaniach,

- nie proszą o przekazanie pieniędzy,

- nie pytają o sumę posiadanych oszczędności oraz miejsca ich przechowywania,

- nie proszą o podanie numerów kont bankowych, czy też haseł,

- nie proszą o przelanie pieniędzy na wskazane konta bankowe,

- nie proszą o zaciągnięcie kredytu.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe