Biblioteka w Tczewie już otwarta! Czytelnicyruszyli po książki

  • 14.05.2020, 12:00
  • Wawrzyniec Mocny
 Biblioteka w Tczewie już otwarta! Czytelnicyruszyli po książki Fot. MBP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Od wtorku 12 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie wznowiła działalność, ale pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Zostały opracowane wytyczne w celu zapewnienia bezpieczeństwa czytelników oraz pracowników.

Kierownictwo biblioteki zachęca do skorzystania z katalogu internetowego zamieszczonego na stronie internetowej: https://mbp.tczew.pl/ przed wybraniem się do biblioteki. Dzięki temu wybrane pozycje będą na Państwa czekały po wcześniejszej telefonicznej lub mailowej rezerwacji gotowe do odbioru przez 24 godziny.

 

W reżimie sanitarnym

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i czytelników biblioteka pracuje w reżimie sanitarnym co oznacza, iż:

-użytkownicy w pomieszczeniach filii zobowiązani są przebywać w maseczkach.

- zaleca się używanie rękawiczek,

- użytkownik jest zobowiązany do dezynfekcji rąk po wejściu do biblioteki,

- do biblioteki należy wchodzić pojedynczo. Tu wyjątek stanowią najmłodsi czytelnicy. Dzieci poniżej 13 roku życia mogą wejść do biblioteki wraz z opiekunem. Pozostałe osoby czekające na zewnątrz budynku powinny zachować odstęp 2 metrów od siebie.

 

Zakazy i nakazy

Wprowadzono zakaz swobodnego poruszania się po bibliotece. Książki odbierają i podają wyznaczeni pracownicy biblioteki. Oddawane książki każdorazowo zostają poddane kwarantannie na okres 3 dni.

Uwaga do odwołania zniesiono możliwość samodzielnej rezerwacji książek przez konto internetowe.

Czytelnie nadal do odwołania pozostają zamknięte.

Zmienione zostały godziny otwarcia. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku. Szczegółowy harmonogram godzin pracy filii znajduje się poniżej:

 

Godziny otwarcia

Filia nr 1 - ul. Wyzwolenia 1 (Nowe Miasto) czynna od 10.00 do 18.00

Filia nr 2 - ul. Konarskiego 15 (Czyżykowo) czynna od 11.00 – 18.00

Filia nr 3 - ul. Jagiełły 8 (Suchostrzygi) czynna od 10.00 do 18.00

Filia nr 4 - ul. Pionierów 7 (Działki Staszica) czynna : poniedziałek – piątek: 14.00 – 18.00, środa: 11:00 – 14:00

Filia nr 5 - (biblioteka dziecięca) ul. Wyzwolenia 1 (Nowe Miasto) czynna od 10.00 do 18.00

Filia nr 6 (czytelnia popularnonaukowa) - ul. Dąbrowskiego 6 (Stare Miasto) udostępnia swoje zbiory na zasadzie wypożyczalni i wypożycza książki i czasopisma na zewnątrz (odbiór w Filii nr 8 przy ul. Kościuszki 1) po wcześniejszym dokonaniu przez użytkownika zamówienia drogą telefoniczną lub mailową, na okres 5 dni zgodnie z regulaminem czytelni.

Filia nr 7- ul. Ks. Władysława Młyńskiego 4 (Górki) czynna: poniedziałek – piątek: 14.00 – 18.00, środa: 11:00 – 14:00

Filia nr 8 – ul. Kościuszki 2 (Stare Miasto) czynna od 10.00 do 18.00 .

 

Ponadto biblioteka zachęca do korzystania z dostępnych zasobów on-line poprzez korzystanie z platformy Legimi. Kody można otrzymać w filii nr 8 (zalecany wcześniejszy kontakt mailowy [email protected] lub telefoniczny (tel. komórkowy): 572-779-198).

 

Działa już wrzutnia

Znacznym ułatwieniem zwrotu książek jest wrzutnia, która znajduje się w nowo otwartym budynku Biblioteki przy ul. Kościuszki 2. Z tej formy zwrotu książek można korzystać całą dobę i dotyczy to książek wypożyczonych we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej znajdujących się na terenie miasta. Szczegółowe zalecenia oraz numery telefonów i adresy mailowe dostępne są na stronie internetowej biblioteki. \

 

Info: MBP w Tczewie

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe