Seniorzy zyskają miejsce spotkań i wsparcia - powstanie Dzienny Dom Seniora

  • 30.03.2020, 11:00
  • redakcja
Seniorzy zyskają miejsce spotkań i wsparcia - powstanie Dzienny Dom Seniora pixabay

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Już niedługo gniewscy seniorzy będą mogli cieszyć się z atrakcyjnego ośrodka. Wniosek Gminy Gniew na Dzienny Dom Seniora został rozpatrzony pozytywnie. Gniewski samorząd pozyskał dotację w wysokości 260 280 zł.

Placówka mieścić się będzie w hali sportowej w Gniewie. Projekt realizowany będzie w ramach otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020.

W tym roku na realizację programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, przeznaczono 80 mln zł. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o uzyskanie środków przeznaczonych na utworzenie lub wyposażenie placówek wsparcia seniorów oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących miejsc.

W edycji 2020 programu do dofinansowania rekomendowano w sumie 738 ofert. Dzięki niemu w Polsce powstanie aż 160 klubów seniorskich i 31 Dziennych Domów Seniora.

 

- Cieszymy się, że takie miejsce powstanie również u nas. Środowisko seniorskie jest w Gniewie bardzo aktywne i niezwykle kreatywne – ocenia Maciej Czarnecki, burmistrz Gniewa. - Gniewscy seniorzy z pewnością dobrze wykorzystają Dzienny Dom Seniora do swoich codziennych potrzeb

 

opr. (tomm)/UMiG Gniew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe