Olimpiada specjalna i sukces zawodników z Pelplina. Przywieźli medale!

  • 30.03.2020, 09:48
  • Wawrzyniec Mocny
Olimpiada specjalna i sukces zawodników z Pelplina. Przywieźli medale! UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

GM. PELPLIN. "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". To motto przyświecało zawodnikom ze SOSW w Pelplinie. Olimpiady Specjalne gromadzą każdego roku wspaniałych zawodników z całej Polski - zawodników chętnych do sprawdzania własnych sił, umiejętności sportowych i społecznych.

Na X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2020 Zakopane - Bydgoszcz w tym roku udali się zawodnicy Oddziału Regionalnego Pomorskie. Oddział Regionalny reprezentowali zawodnicy z trzech Klubów Olimpiad Specjalnych. Klub ze SOSW w Pelplinie, SOSW w Uśnicach i SORW dla Dzieci i Młodzieży z autyzmem w Malborku.

 

Otwarcie z Pierwszą Damą

Cała przygoda Ogólnopolskich Igrzysk rozpoczęła się 4 marca 2020 roku w Zakopanem. Uroczysta Ceremonia otwarcia Igrzysk odbyła się przy Placu Niepodległości. Podczas Ceremonii wniesiono flagę Olimpiad Specjalnych, wniesiono Ogień Nadziei oraz wygłoszono przysięgę Olimpiad Specjalnych. Zawodników przywitali Ambasadorzy I części Igrzysk oraz Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser - Duda. Gośćmi specjalnymi tego dnia byli Zespół Giewont oraz Gość specjalny - zespół "Zakopower".

5 marca wszyscy zawodnicy Ogólnopolskich Igrzysk rozpoczęli zawody sportowe, preeliminacje z narciarstwa zjazdowego, narciarstwa biegowego i biegu na rakietach śnieżnych. Zawodnicy z naszych Klubów preeliminacje rozpoczęli na obiektach COS w Zakopanem. Oddział Pomorski reprezentowali zawodnicy: Filip Laskowski, Filip Rąbała i Anna Kupczyk z Pelplina, Szymon Baranek z Uśnic i Marta Jaskulska z Malborka. Po słonecznym i białym dniu poświęconym preeliminacjom na stadionie COS na zawodników i trenerów czekała turystyczna niespodzianka.

 

Ważne wydarzenia olimpiady

6 marca odbył się ciąg dalszy zawodów. Tego dnia odbyły się finały oraz dekoracje zawodników. Każdy zawodnik starował w swojej grupie sprawnościowej zdobywając wywalczone medale. Wszystkim a w szczególności trenerom towarzyszyły duże emocje przeplatane łzami szczęścia. Zawodnicy pokazali walecznego silnego ducha, zdobyli najwyższe noty na miarę ich możliwości. Pokazali moc i energię jaka im towarzyszyła podczas całych Igrzysk. Wieczór w tym dniu poświęcili na udział w Programie Zdrowi Sportowcy. Uczestniczyli w badaniu postawy i równowagi ciała oraz w badaniu laryngologicznym i audiologicznym.

7 marzec był ostatnim dniem zawodów. Odbyła się Uroczysta Ceremonia Zamknięcia I części Igrzysk przekazanie Ognia Nadziei organizatorom II części Igrzysk z Bydgoszczy. Zagrał Zespół Mały Hop Cup. Odbyło się również uroczyste losowanie złotych medalistów na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

 

Srebro Filipa Rąbały!

Wyniki finałów zawodników Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Pomorskie: Filip Laskowski srebrny medal na dystansie 50 m; Filip Rąbała srebrny medal na 50 m; Anna Kupczyk brązowy medal na 50 m i złoty medal na 100 m; Szymon Baranek brązowy medal na 200 m i srebrny na 400 m; Marta Jaskulska brązowy medal na 50 m i brązowy medal na 100 m.

Zawodniczka z naszego miasta - Anna Kupczyk została wylosowana na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

W przygotowaniach do udziału w Igrzyskach brali udział rodzice i trenerzy. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie Gminie Pelplin, która opłaciła transport uczestników z Pelplina; Starostwu Tczewskiemu za zakup sprzętu sportowego oraz Sklepowi Górskiemu Elbrus z Rzeszowa za nieodpłatne wypożyczenie sprzętu sportowego.

 

Zawodnicy podczas zawodów byli pod opieką Aleksandry Orszulak, Andżeliki Laskowskiej oraz kierownika ekipy Korneli Rąbały.

 

Olimpiady Specjalne dają możliwości zaangażowania się w całoroczny program działań sportowych i społecznych, który inspiruje miliony ludzi na całym świecie do działania. Jednocześnie Olimpiady pozwalają i dają szansę poszerzania wiedzy, rozwijania zainteresowań, zawierania przyjaźni i umiejętności społecznych. Cieszymy się, że nasi zawodnicy wszyscy stanęli na podium i do domu powrócili z medalami, zmotywowani do dalszej pracy.

 

Opr. (tomm)/Kornelia Rąbała

Fot. UMiG w Pelplinie

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe