KORONAWIRUS: Powiat informuje – statystyka i procedury postępowania w przypadku zakażenia

  • 26.03.2020, 10:07
  • Wawrzyniec Mocny
KORONAWIRUS: Powiat informuje – statystyka i procedury postępowania w przypadku zakażenia

Podziel się:

Oceń:

Starosta tczewski informuje o stanie zagrożenia epidemicznego w powiecie tczewski i przypomina o procedurach informowania służb w przypadku zakażenia

W związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim stan na godz. 12.00 25 marca jest następujący:

- 3 przypadki potwierdzone Covid-19

- 107 osób objętych kwarantanną domową

- 113 osób objętych kwarantanną rządową

- 171 pod nadzorem epidemicznym

 

Dalej w komunikacie czytamy:

 

„Przypominamy, iż w przypadku podejrzenia występowania koronowirusa u siebie lub u osób w swoim otoczeniu należy kontaktować się bezpośrednio z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie pod numerem telefonu: 601 448 661 lub 603 561 349 .

Starosta Tczewski apeluje, aby nie zgłaszać się do Szpitali Tczewskich w przypadku podejrzenia występowania wirusa. Najpierw należy zgłosić się poprzez powyższą infolinię z Inspektoratem.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowej aplikacji dedykowanej osobom przebywającym na kwarantannie pn. Kwarantanna domowa. Program ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Aplikację można pobrać z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymuje się w wiadomości SMS. Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.

Więcej informacji znajduje się na załączonej ulotce lub na stronie intenretowej:

 

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa.

 

 

 

Opr. (tomm)/starosta tczewski M. Augustyn

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe