Tak umeblowany salon fryzjerski zawsze będzie elegnacki i świeży

  • 20.03.2020, 13:33
  • Materiał partnera
Tak umeblowany salon fryzjerski zawsze będzie elegnacki i świeży

Podziel się:

Estetyka w salonie fryzjerskim jest bardzo ważnym elementem, ponieważ pośrednio wpływa na proces decyzyjny klientów. Nawet jeśli klientka będzie mieć zaplanowaną wizytę, a po wejściu salon wyda jej się zaniedbany i brudny, to zdecyduje się fryzurę wykonać już w innym salonie. Dzięki paru trikom zapewnisz schludny wygląd w pomieszczeniu i olśnisz swoich klientów, nie tylko wykonywanymi usługami.

Estetyka w salonie fryzjerskim jest bardzo ważnym elementem, ponieważ pośrednio wpływa na proces decyzyjny klientów. Nawet jeśli klientka będzie mieć zaplanowaną wizytę, a po wejściu salon wyda jej się zaniedbany i brudny, to zdecyduje się fryzurę wykonać już w innym salonie. Dzięki paru trikom zapewnisz schludny wygląd w pomieszczeniu i olśnisz swoich klientów, nie tylko wykonywanymi usługami. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu, który powstawał wspólnie z panią Magdaleną ze sklepu fryzjerskiego Pro-sprzet.pl gdzie doradza fryzjerom w urządzaniu pięknych i funkcjonalnych salonów.

Kolor mebli ma znaczenie!

Czarne, bądź zaprojektowane w eleganckim czy klasycznym ciemnym brązie meble zdecydowanie dobrze się komponują z dużą przestrzenią salonów fryzjerskich czy bielą ścian. Trzeba jednak pamiętać, że na ciemnych, połyskujących meblach znać każdy najmniejszy pyłek kurzu i każdy odcisk palca. Jeśli więc w salonie są ciemne, połyskujące konsole, to konieczne będzie ich przecieranie nawet kilka razy w ciągu dnia! O wiele bardziej ułatwisz sobie zadanie, decydując się na jasne kolory – biele, pastele czy beże. Półki, konsole, szafki – jednym słowem wszystko, co klienci ogarniają swoim wzrokiem, powinno mieć więc neutralne barwy.

Czarne meble nie, ale fotele już jak najbardziej!

Sprzęt fryzjerski, zwłaszcza fotele czy lady recepcyjne to wysoka inwestycja. Nic więc dziwnego, że kupując np. fotele, chcesz by służyły Ci co najmniej kilka lat. Dlatego zastanów się dwa razy, czy na pewno chcesz białe, albo w jasnych odcieniach siedziska. Inaczej ewentualne, powstałe podczas koloryzacji plamy, będą negatywnie wpływać na schludny wygląd Twojego salonu. Podobnie jest z ladami recepcyjnymi, choć tu z kolei również jasne odcienie są narażone na wszelkiego typu zarysowania od kluczy, czy innych ostrych przedmiotów.

Stawiaj na minimalizm!

Im mniej produktów będzie swobodnie porozrzucanych po konsolach czy półkach, tym lepiej dla końcowego efektu wizualnego. Dlatego zainwestuj w przyborniki, szafki, czy kuferki. Dzięki temu szczotki, nożyczki, suszarki, żele do włosów, pianki i inne przydatne podczas zabiegów przyrządy, będą pochowane i nie zakłócą końcowego efektu wizualnego.

Olśnij swoich klientów, czyli rola światła w salonie

Co sprawi, że Twój salon nabierze pełnego blasku, elegancji i wytworności, to właściwa oprawa światła. Zrezygnuj z ciemnych opraw, które przyciągają kurz, a ponadto w małych pomieszczeniach prezentują się dość ponuro. O wiele lepszy rezultat osiągniesz z kryształowymi, jasnymi żyrandolami, czy szklanymi kinkietami. Jeśli lubisz drewniane elementy, bądź w salonie znajdują się drewniane meble, to na oprawy światła możesz wybrać drewniane kinkiety. Jasne drewno w połączeniu z mleczną czy kremową oprawą również wpisze się w klasyczny czy elegancki styl i odznaczy się schludnością w Twoim salonie.

Podłoga, która wygląda jak tafla lustra?

Wybierając płytki na podłogę, pamiętaj, że:

  • podłoga w salonie musi się odznaczać czystością,
  • musi być łatwa w utrzymaniu czystości.

Lśniące płytki z pewnością dobrze wpiszą się w modny, elegancki czy nowoczesny wygląd z salonu. Dodatek brokatu jeszcze bardziej rozświetli podłogę i doda jej blasku. Musisz jednak zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo w Twoim salonie. Gładka tafla jest śliska, zwłaszcza po przetarciu podłogi. Natomiast w deszczowe czy zimowe dni konieczne będzie przecież mycie podłogi nawet kilka razy w ciągu dnia.

Lepsze więc matowe płytki? I tak i nie. Ponieważ matowe płytki absorbują brud, który z każdym dniem jest trudniejszy do usunięcia. Istnieje ryzyko, że już po kilku miesiącach zanieczyszczenia wgryzą się w kafelki i niestety będą się prezentować mało estetycznie.

Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie bezpieczeństwo klientek, to wybierz matowe, ale zdecydowanie w ciemniejszym kolorze płytki.

Jeśli lubisz połysk i blask, to lepsze będą jasne płytki, właśnie z dodatkiem brokatu, zarówno na samych płytkach, jak i fugach.

Zielono mi! – stawiaj na świeżość i ocieplenie klimatu

Kwiaty niesamowicie zmieniają wygląd salonu. Dodają mu świeżości i takiego bardziej domowego klimatu. Sterylnie ma być przecież pod względem czystości, ale klienci muszą się u Ciebie czuć dobrze i komfortowo. Ozdobne szklane kule np. ze storczykami albo kompozycjami zapachowymi czy nawet ze sztucznym kwiatkiem na konsolecie, palma w rogu czy wiszące kwiaty przy oknach z pewnością poprawią wygląd i wypełnią salon miłym aromatem. Musisz jednak pamiętać o detalach:

  • Szklane kule trzeba czyścić,
  • doniczki powinny mieć ozdobne, przyjemne dla oka osłonki,
  • a zeschnięte części kwiatów, należy szybko usuwać.

Wszystkie te kompozycje możesz zobaczyć tutaj:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiał partnera

Pozostałe