Spotkanie noworoczne tczewskich kombatantów. Apel o wspomnienia

  • 07.02.2020, 13:52
  • Wawrzyniec Mocny
Spotkanie noworoczne tczewskich kombatantów. Apel o wspomnienia W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

22 stycznia miało miejsce spotkanie noworoczne członków Związku kombatantów RP i B.W.P. Koła w Tczewie. Przybyło kilkunastu członków organizacji. Spotkanie poprowadził prezes Zenon Weiss.

Po krótkim powitaniu przedstawiono plany organizacji na najbliższy rok. Niestety w czasie spotkanie nie było powstańca warszawskiego Henryka Handke, na co liczyli zebrani.

Prezes Zennon Weiss poprosił w imieniu swoim i Gazety Tczewskiej o przekazywanie wspomnień z czasów II wojny światowej, ważniejszych wydarzeń związanych z PRL czy działaniem w „Solidarności”. Wszystkie one będą mogły być zamieszczane w specjalnej rubryce Gazety Tczewskiej: „Kącik wspomnień”.

 

- Można kontaktować się przeze mnie lub bezpośrednio z redakcją Gazety Tczewskiej – mówił prezes Weiss. - Zachęcam do spacerów i dbania o własne zdrowie.

 

Kombatanci rozmawiali o problemach zdrowotnych i udzielano też porad w jaki sposób i gdzie uzyskać dane świadczenie lekarskie. Oczywiście wszyscy złożyli sobie życzenia przy kawie i ciastku.

 

Niestety organizacja z przyczyn naturalnych maleje. Jest złożona z osób starszych, które odchodzą. Na koniec 2019 r. było 217 osób zewidencjonowanych, w tym podopiecznych 100. Są organizacje, gdzie przewagą są podopieczni. Organizacja zakończyła rok z pozytywnym bilansem budżetowym.

 

(tomm)

[email protected]

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe