Oszustki na pracownice MOPS-u. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność

  • 31.01.2020, 15:08
  • redakcja
Oszustki na pracownice MOPS-u. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które podejrzewali o kradzież portfela. Funkcjonariusze ustalili, że dwie sprawczynie podszywając się za pracowników MOPS-u ukradły z jednego z mieszkań portfel z pieniędzmi. W wyniku tego przestępstwa powstały straty w wysokości ponad 2,5 tys. zł.

15 stycznia br. po godzinie 13.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której miało dojść kilka godzin wcześniej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej dwie obywatelki narodowości romskiej podszywając się za pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, weszły do mieszkania pokrzywdzonych. Sprawczynie wykorzystały nieuwagę domowników i ukradły portfel z pieniędzmi.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym przestępstwem mają dwie mieszkanki Gdańska. W związku z tymi ustaleniami stróże prawa zatrzymali 24- i 47-latkę, które trafiły do tczewskiej komendy. Przedstawiono im zarzuty dotyczące kradzieży, do której się przyznały. Sprawczynie trafiły do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ostrzegają przed oszustami, informując jednocześnie, że pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej łatwo zweryfikować, ponieważ mają przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, numerem legitymacji, pieczęcią i podpisem osoby wystawiającej ten dokument. Pracownicy socjalni mają obowiązek okazać legitymację, jeśli zostaną o to poproszeni. Ponadto w każdej gminie (mieście) jest ośrodek pomocy społecznej, w którym można sprawdzić, czy osoba podająca się za pracownika socjalnego to faktycznie pracownik tej jednostki.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe