Najważniejsze detale w SEO. Te szczegóły mają duży wpływ na pozycję Twojej strony w rankingach Google’a

  • 24.01.2020, 08:18
  • Materiał partnera
Najważniejsze detale w SEO. Te szczegóły mają duży wpływ na pozycję Twojej strony w rankingach Google’a

Podziel się:

Oceń:

Dostosowanie firmowej witryny www do najświeższych wymogów wyszukiwarki to ważny element skutecznego marketingu internetowego. Z roku na rok konsumenci spędzają w sieci więcej czasu, a jednocześnie coraz rzadziej zaglądają na strony z dalszych pozycji wyników wyszukiwania. Na sposób, a także kolejność wyświetlania stron w Google'u wpływa masa najróżniejszych kwestii, od merytoryki po szeroko pojmowane technikalia. Przy wsparciu specjalistów z agencji INSEO postaramy się wytłumaczyć, dlaczego optymalizacja stanowi tak złożony, a zarazem istotny proces.

Nasycenie wartościowej treści odpowiednimi słowami kluczowymi

Czasy, w których wystarczyło powtarzać określone wyrażenie w nieskończoność, aby umieścić swoją witrynę naprawdę wysoko w wynikach organicznych, to już prehistoria. Google stale udoskonala swoje algorytmy i modyfikuje czynniki rankingowe, roboty indeksujące coraz lepiej radzą sobie z interpretowaniem zawartości stron internetowych. Teksty muszą więc prezentować bardzo wysoki poziom, wykazywać uzasadnione powiązanie z profilem działalności firmy, a zarazem zawierać słowa wpisywane przez potencjalnych klientów w wyszukiwarkę. Przygotowanie dobrego jakościowo contentu i sformatowanie go w zgodzie z regułami SEO to duża sztuka, z którą nie poradzi sobie pierwszy lepszy uczniak z łapanki.

Dobrze napisany kod, z którym dowolny sprzęt poradzi sobie bez problemów

Od paru lat Google forsuje zasadę „mobile first”, wynikającą z tego że większość ruchu internetowego generują użytkownicy smartfonów oraz tabletów. Efektywne wyświetlanie zawartości witryny na małych ekranach to tylko jedna ze spraw, którymi trzeba się zająć podczas optymalizacji kodu. Usunięcie przestarzałych, spowalniających działanie strony linijek, właściwa konfiguracja połączeń oraz przekierowań, wdrożenie wymaganych zabezpieczeń czy ustawienie odpowiedniej hierarchii nagłówków i parametrów meta mają duże znaczenie dla robotów wyszukiwarki. W końcu każda strona internetowa to tak naprawdę złożony kod, który dopiero po interpretacji przez przeglądarkę pokazuje się użytkownikowi. Dla Google'a bardziej liczy się ów fundament, a nie tylko efekt oglądany ludzkimi oczami.

Precyzyjne, właściwie osadzone w treści linki wewnętrzne

Maksymalnie funkcjonalny serwis www powinien ułatwiać zapoznanie się z treściami umieszczonymi na różnych podstronach. Przykładowo: jeżeli we wpisie na firmowym blogu wspomina się o konkretnym produkcie, warto umieścić odnośnik do konkretnego modelu w katalogu, aby odbiorcy mogli od razu poznać więcej szczegółów. Działania SEO mają na celu dokładne zbadanie struktury linków, które odsyłają do tej samej domeny. Trzeba nie tylko sprawdzić, czy któryś z nich nie przekierowuje do nieistniejącego adresu, ale też osadzić odnośniki na takich frazach oraz słowach (nazywanych kotwicami/anchorami), których kontekst i znaczenie uzasadnia umieszczenie takiego linka.

Materiał partnera

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe