[AKTUALIZACJA 24.01.2020] Oszuści podszywają się pod firmę ENERGA. Uwaga! Przesyłają fałszywe, podrabiane dokumenty!

  • 23.01.2020, 10:05
  • Wawrzyniec Mocny
[AKTUALIZACJA 24.01.2020] Oszuści podszywają się pod firmę ENERGA. Uwaga! Przesyłają fałszywe, podrabiane dokumenty! pixabay/ENERGA

Podziel się:

Oceń:

CERT Energa informuje o próbach podszywania się pod spółki Grupy Energa. Oszuści wysyłają e-maile informujące o nierozliczonych płatnościach. Wiadomości zawierają niebezpieczny załącznik. Zagrożenie dla klientów Grupy Energa stanowić mogą wiadomości e-mail przesyłane z adresu [email protected], o temacie „ Zestawienie nierozliczonych dokumentow energa 2019”.

ALTUALIZACJA (24.01.2020):

Informujemy, że niebezpieczne maile podszywające się pod Energę wysyłane być mogą również z adresu [email protected] Mogą zawierać logotyp spółki i fałszywe wezwanie do zapłaty zaległości. Przykładowa treść poniżej:

 

Raz jeszcze przypominamy o weryfikowaniu nadawców otrzymywanych wiadomości i zwracaniu uwagi na wszelkie podejrzane elementy. Wątpliwości można też rozwiać, dzwoniąc na infolinie pod nr 555 555 555 lub 801 404 404.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy  Energa znajdziecie na naszym Twitterze a także na naszym Facebooku.

Jesteśmy jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Nasza podstawowa działalność obejmuje wytwarzaniedystrybucjęobrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

 

 

 

 

TREŚĆ WCZEŚNIEJSZEGO KOMUNIKATU:

Zagrożenie dla klientów Grupy Energa stanowić mogą wiadomości e-mail przesyłane z adresu [email protected], o temacie „ Zestawienie nierozliczonych dokumentow energa 2019”.

W załącznikach do wiadomości publikujemy przykładową treść wiadomości.

Dołączony do wiadomości plik Excel o nazwie „Zestawienie nierozliczonych platnosci.xls” po otwarciu i zaakceptowaniu uruchomienia makr pobiera na urządzenie szkodliwy plik.

Ostrzegamy, że plik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia (w tym zaszyfrowania danych), na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego. Energa ostrzega przed niebezpiecznymi załącznikami. W związku z tym prosimy nie otwierać załączników dołączonych do wiadomości, które mogą budzić jakiekolwiek podejrzenia. Prosimy też o nie otwieranie łączy do stron internetowych, które wywołują jakiekolwiek wątpliwości.

 

Jeśli na naszej poczcie e-mailowej znajdziemy coś co wzbudzi nasze podejrzenia, radzimy dokonanie weryfikacji nagłówków wiadomości oraz ich nadawców. Zawsze aktualne wiadomości na temat Grupy Energa znajdują się na Twitterze grupy Energa, a także na fan page'u Facebooka.

 

 

ENERGA jest jedną z czterech największych krajowych spółek energetycznych i jedną z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Jej podstawowa działalność obejmuje wytwarzanie, dystrybucję, obrót energią elektryczną i cieplną oraz obrót gazem.

Całkowita moc elektryczna zainstalowana w elektrowniach Grupy Energa w 2019 roku wynosiła 1,35 GW, z czego 38 proc. (0,5 GW) stanowiły odnawialne źródła energii (OZE).

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 26.01.2020, 15:22
Teraz z tego adresu przychodzą również wezwania podszywające się pod allegro.
mieszkanka ulWŁ Jagiełly 2, 4
mieszkanka ulWŁ Jagiełly 2, 4 23.01.2020, 20:57
FIRMA ENERGA przysyła sama oszustów którzy są brutalni bezczelni i chamscy chodzili latem 2018r w wieżowcach przy ul.WŁ Jagiełły wymuszali zmiany umowy dzwonili domofonami pięścią pukali do mieszkań że trzeba było ten wandalizm zgłaszać na policje.Na siłe chcieli wtargnąć do mieszkań jak nie otworzyło się im drzwi.Grozili że są funkcjonariuszami publicznymi i przypiętą plakietką

Pozostałe