Potrącenie dziecka przed Szkołą Podstawową nr 5. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala...

  • 09.01.2020, 10:37
  • redakcja
Potrącenie dziecka przed Szkołą Podstawową nr 5. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala... Archiwum GT

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. 7 stycznia br. na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 doszło do poważnego wypadku z udziałem 7-letniego dziecka. Dziewczynka doznała urazu uda.

O zdarzeniu poinformowała nas osoba związana ze środowiskiem szkolnym. Zdaniem rodziców całe zdarzenie wyglądało bardzo tragicznie. Dziewczynka krzyczała z bólu. Jak mówi nasz rozmówca rodzice są zszokowani faktem, że do zdarzenia doszło na terenie szkoły.

 

Informację o zdarzeniu potwierdził nam rzecznik tczewskiej policji:

 

- 7 stycznia br. przed godziną 8. doszło do potrącenia dziecka na terenie SP nr 5 przy ul. Westerplatte. – informuje asp. sztab, Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Do wypadku doszło z powodu nie zachowania należytej ostrożności przez kierowcę mercedesa sprintera podczas manewru cofania. Ciocia dziewczynki, która odprowadzała ją do szkoły nie doznała urazu - Wypadek nie zagrażał życiu dziewczynki. Dziecko standardowo zostało przewiezione do Gdańska, ponieważ w tczewskim szpitalu nie ma specjalistycznej chirurgii dziecięcej.

 

Dziewczynka doznała rany ciętej uda. Aktualnie przebywa w jednym z gdańskich szpitali. Kierowca był trzeźwy.

 

(tomm)

 

html_redakcja

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 10.01.2020, 14:40
To jest straszna tragedia.Dziecko posyłasz do szkoły zdrowe a wraca.....Rozpoczynają się ferie zimowe,inne atrakcje dla dzieci zdrowych ,a to maleństwo leży w potwornych bólach.Kto mu odda ten czas i długie męki na rehabilitacjach.Wielkie współczucie dla dziewczynki i jej rodziny.
.
gość
gość 10.01.2020, 12:29
Ciocię przewrócił samochód a po małej dziewczynce przejechał, na oczach innych osób w tym dzieci oczekujących na wejście do szkoły ... coś strasznego .....standardowo to może zajmie się sprawą dobry prawnik i odpowiedzialnymi.
Rodzic
Rodzic 09.01.2020, 22:11
Moim zdaniem to wina dyrektorki ponieważ pozwala by dostarczano towar w czasie przerwy gdzie powinno to się robić w czasie gdy dzieci mają lekcje.
Rodzic
Rodzic 09.01.2020, 14:11
Ta szkoła to porażka same problemy z nią
Tczewianin
Tczewianin 09.01.2020, 14:06
Ta szkola to wg. Jakies nie porozumienie.
Wymyslaja zakazy ze glowa boli.
Dyrektorka bez kometarza zostawie.
Ktos powien sie za ta szkole zabrac.
Ktoś
Ktoś 16.01.2020, 19:21
Widać że nie ukończyłeś tej szkoły... gramatyka, interpunkcjs i składnia leży...
Gość
Gość 09.01.2020, 12:00
Wine ma dyrektorka szkoły nic nie można załatwić w tej szkole zakaz wchodzenia do szkoły złe traktowanie dzieci i rodziców
Ewa
Ewa 09.01.2020, 14:42
Nie ma zakazu wchodzenia do szkoły. Wystarczy zadzwonić dzwonkiem i wpisać dane oraz z jaki powodu znajdujemy się na terenie szkoły. Uważam, że to jest super sprawa. Każda osoba jest sprawdzona a nie wchodzi do szkoły niezauważona. To jest dla bezpieczeństwa naszych dzieci a nie na złość rodzicom?.
Gość
Gość 09.01.2020, 15:24
Rodo jest a tam trzeba się wpisywać widać jak jest ze niby dla bezpieczeństwa że dziecko zostaje potroncone na terenie szkoły bo dzieci też muszą czekać na boisku czy jest mróz czy pada ale im jest ciepło a dzieci niech stoją na dworze
Rodzic
Rodzic 09.01.2020, 11:53
Myślę że najbardziej wine ponosi dyrektor szkoły, ponieważ pozwala na wjazd tych samochodow na teren szkoly gdy trwa przerwa przed lekcją.
rodzic
rodzic 09.01.2020, 11:41
Skandal ! Przed szkołą nie mają prawa zdarzać się tego typu wypadki. Co z procedurami? I kto dał prawo jazdy temu kierowcy? Kierowca powinien je od razu stracić i wrócić do WORD na ponowny egzamin, bo najwyraźniej brakuje wyobraźni i umiejętności!!
Trzezwe myslenie
Trzezwe myslenie 10.01.2020, 14:56
rodzic. Kierowca z kilkunastoletnim stazem ma stracic prawo jazdy prace mize od razu dozywocie? Bo w szkole nie jest zorganizowane miejsce dla dostaw towaru. Tylko i wylacznie dyrektorka szkoly lub osoby odpowiedzialne za to powini poniesc konsekwencje.

Pozostałe