Wypadek na autostradzie A-1. Wstępne ustalenia: piesza wtargnęła przed jadącą toyotę... W wypadkach są ranni

  • 06.12.2019, 15:32
  • redakcja
Wypadek na autostradzie A-1. Wstępne ustalenia: piesza wtargnęła przed jadącą toyotę... W wypadkach są ranni KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

TCZEW/GM. MORZESZCZYN. Wczoraj tczewscy policjanci zabezpieczali miejsca dwóch wypadków drogowych. Przyjmujący te dwa wypadki funkcjonariusz ustalił, że pierwsze zdarzenie dotyczyło najechania mercedesa na tył naczepy, zaś drugie dotyczyło potrącenia pieszej.

W tych dwóch zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy jednej osobie, która doprowadziła do wypadku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drodze.

 

- Wczoraj na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych – informuje asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał po godzinie 12.00. Według zgłoszenia miało dojść do wypadku na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Kierwałd (gm. Morzeszczyn). Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 41-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego, kierująca mercedesem jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Łodzi, najechała na tył naczepy samochodu ciężarowego. Kierująca mercedesem została zabrana karetką do szpitala. Mundurowi 41-latce zatrzymali prawo jazdy.

 

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godziny 15.00. Do zdarzenia miało dojść w Tczewie na al. Kociewskiej.

 

- Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 56-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego wtargnęła na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadącą toyotę – stwierdził asp. sztab. Dawid Krajewski. - Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi przebadali kierującą toyotą yaris na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, która jak się okazało, była trzeźwa.

 

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

 

(tomm)/fot. KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe