ZOBACZ ZDJĘCIA ŻW SPEKTAKLU! O cudzie Bożego Narodzenia w spektaklu dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”

  • 07.12.2019, 08:00
  • Wawrzyniec Mocny
ZOBACZ ZDJĘCIA ŻW SPEKTAKLU! O cudzie Bożego Narodzenia w spektaklu dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” Zbigniew Mocny Spektakl przypominał dzieło Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. W niedzielne popołudnie (1 grudnia br.) na deskach CKiS odbył się spektakl dla dzieci „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. Pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Ciepła, pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie wystartowało w grudniu z zimowo- świąteczną propozycją dla najmłodszych, przypominając nam, że święta tuż-tuż. Widowisko z przyjemnością obejrzeli zarówno dzieci, jak i dorośli. Było barwnie, wesoło, gwarnie i melancholijnie, a to za sprawą scenariusza spektaklu, który tematem nawiązywał i przypominał niezapomniane dzieło Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Wszyscy wiedzą, że warto pomagać. Pan Maurycy też to wie. Dlatego dziwi go, że przez swoje dobre serce trafił na skraj bankructwa, a jego córka lubi go coraz mniej. Czy dzięki pomocy przyjaciół, w tym rezolutnej pani Halinki i ironicznego, bezimiennego kota, dobroduszny Maurycy odzyska to, co stracił? Kto wie…. Skoro cuda się zdarzają. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” (o cudzie świąt Bożego Narodzenia) Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. Dziesięć utworów muzycznych przeplatanych jest pełną ciepła historią staroświeckiego sklepu z piernikami.

Spektakl wystawił Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska, scenariusz: Emil Płoszajski, scenografia: Wojciech Stefaniak, ruch sceniczny: Michał Cyran, muzyka: Teresa Niewiarowska, słowa: Wanda Chotomska, aranżacje muzyczne: Tomasz Lewandowski, kostiumy: Ewelina Miąsik

Obsada: Justyna Kacprzycka, Agnieszka Płoszajska, Dominika Sell, Katarzyna Witkowska/Sylwia Drzycimska, Michał Cyran, Damian Droszcz, Radosław Smużny

Opr. Marika Wohlert

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (14)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe