Robią zdjęcia, kręcą filmy. Nie chcą być wykluczeni!

  • 30.11.2019, 17:28
  • Wawrzyniec Mocny
Robią zdjęcia, kręcą filmy. Nie chcą być wykluczeni! Koło PSONI w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Warsztat multimedialny w Kole Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tczewie przy ul. Wigury liczy pięciu członków. Jest innowacyjny jeśli chodzi o rodzaj i formę pracy na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Uczestnicy nabywają umiejętności przeciwdziałające ich wykluczeniu cyfrowemu.

Warsztatowcy na zajęciach uczą się obsługi kamer i aparatów cyfrowych; korzystania z edytorów tekstu, skrzynek mailowych oraz bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Niepełnosprawni wspólnie edytują artykuły z wydarzeń w ośrodku pod czujnym okiem terapeuty. Nabywają umiejętności edytowania filmów, obrabiania zdjęć, a nawet transmisji wydarzeń na żywo w sieci. Z tym ostatnim nawet osoby pełnosprawne często mają problemy.

Działanie przeciw wykluczeniu cyfrowemu to także nauka obsługi nowoczesnych telefonów komórkowych (m.in. smartphonów) czy tabletów.

 

- Wspólnie tworzymy projekty cyfrowych plakatów i ulotek – mówi Dawid Klein, terapeuta. - Warsztatowcy sprawnie przygotowują relacje z wydarzeń z życia ośrodka a następnie udostępniają je na fanpage na Facebook'u lub na stronie internetowej ośrodka. W naszej sali tworzymy też materiały na greenscreenie, tworzymy animację oraz edytujemy dźwięk.

Opr. (tomm)/fot. PSONI

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe