Policyjne działania „Bezpieczny pieszy”. Piesi rowerzyści to pełnoprawni użytkownicy ruchu!

  • 21.11.2019, 13:00
  • redakcja
Policyjne działania „Bezpieczny pieszy”. Piesi rowerzyści to pełnoprawni użytkownicy ruchu!

Podziel się:

Oceń:

W piątek 22 listopada na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”. Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przypadki przechodzenia przez jezdnię w miejscu zabronionym. W okolicy przejść dla pieszych policjanci będą reagowali na wykroczenia pieszych oraz kierujących wobec pieszych. W przypadku rażącego naruszenia przepisów funkcjonariusz może odstąpić od nałożenia mandatu karnego, zatrzymać prawo jazdy i skierować wniosek do sądu.

 

Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Według policyjnych danych, najczęściej do zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi w obszarze zabudowanym, na oznakowanych przejściach. Kierującym przypominamy, że w rejonie przecięcia dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność oraz zwolnić. Rowerzyści natomiast powinni zejść z roweru, jeżeli nie ma wyznaczonej ścieżki rowerowej. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Jesienna aura ogranicza widoczność oraz wydłuża drogę zatrzymania. Przypominamy, że nawet drobne elementy odblaskowe mogą uratować życie.

 

opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe