Nietypowa (lodowata) promocja wystawy. Biblioteka morsowaniem zaprosiła na wystawę

  • 14.11.2019, 09:04 (aktualizacja 14.11.2019, 09:12)
Nietypowa (lodowata) promocja wystawy. Biblioteka morsowaniem zaprosiła na wystawę

Podziel się:

Oceń:

To była niezapomniana promocja dzisiejszej wystawy Tczew 1920 – Droga do Niepodległej. Wszystko za sprawą Tczewskiego Klubu Morsów Przerębel, które wraz ze Zrzeszeniem Kaszubsko – Pomorskim zorganizowali kąpiel zimną, jesienną porą w wodach Jeziora Damaszka w Turzu. Po morsowaniu nie obyło się bez czegoś gorącego na rozgrzewkę.

Dobrym wyjściem było także pieczenie kiełbasek w ogniu, które wygłodniałe morsy szybko pochłaniały. Zimna kąpiel miała miejsce 10 listopada ok. godz. 13.

Sama wystawa została zorganizowana z okazji 100-lecia powrotu Tczewa do Polski. Wystawa będzie wyeksponowana w filii nr 3 biblioteki miejskiej na osiedlu Suchostrzygi przy ul. Jagiełły 8. Tam też odbędzie się wernisaż w czwartek 14 listopada o godz. 17.30.

 

(tomm)/fot. Jacek Cherek/Zbigniew Mocny

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe