[ZOBACZ WIDEO WYKONANIE HYMNU!!] „Jedenastka” uczciła 11 Listopada. Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał tam o godz. 11.11

  • 08.11.2019, 13:02 (aktualizacja 08.11.2019, 13:23)
  • Wawrzyniec Mocny
Hymn na 11 listopada.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiły szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Na ten apel pozytywnie odpowiedziała SP nr 11 w Tczewie.

Kilkuset uczniów „jedenastki” stojąc w obrysie przedstawiającym granice Polski, punktualnie o wyznaczonej godzinie odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. SP nr 11 bierze udział w akcji od ubiegłego roku. W tym roku śpiewała prawie cała szkoła.

 

- Śpiewamy hymn Polski od ub. roku i staramy się, by to wydarzenie stało się tradycją SP nr 11 – mówi Piotr Kaczmarek, dyr. SP nr 11 w Tczewie. - Przy okazji wykorzystujemy ministerialną akcję, jako narzędzie dydaktyczne w ramach, którego łączymy naukę muzyki, geografii i historii, co oznacza, że nie tylko uczymy śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, ale uczymy także postawy patriotycznej i szacunku dla naszej historii i przodków.

 

 

ZOBACZ JAK DZIECI Z SP NR 11 ZAŚPIEWAŁY HYMN

NAGRANIE WIDEO !!

 

 

Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

 

 

– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

 

Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu”

Placówki, które chcą włączyć się w akcję „Szkoła do hymnu” w piątek, 8 listopada (ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) o symbolicznej godz. 11.11 organizowały wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

Warunkiem uczestnictwa w inicjatywie było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowe. Szkoły mogły się zgłaszać do 7 listopada, do godz. 15.00.

 

Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji mają otrzymać pamiątkowy dyplom. W ub. r. w akcję „Rekord dla Niepodległej” włączyło się ponad 5 mln uczniów i nauczycieli w Polsce oraz za granicą, którzy 9 listopada o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewali polski hymn narodowy.

 

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (22)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 09.11.2019, 09:49
Świetna inicjatywa. Brawo dzieci. Numer szkoły też pasuje do Święta Niepodległości ??

Pozostałe