Koncert Lux Aeterna z z Bachem i Faure [ZOBACZ GALERIA ZDJĘĆ !!]

  • 06.11.2019, 11:00
  • (tomm)
Koncert Lux Aeterna z z Bachem i Faure [ZOBACZ GALERIA ZDJĘĆ !!] fot. Zbigniew Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW 3 listopada miało miejsce wydarzenie muzyczne. Wieczorem w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. dla mieszkańców Tczewa zagrała Orkiestra Kameralna „Progress” oraz zaśpiewali chórzyści Chóru Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przygotowując koncert „Lux Aeterna - Światłość wiekuista”.

Autorem kompozycji jest Morten Lauridsen jest jednym z najważniejszych współczesnych twórców muzyki sakralnej na świecie. Stworzył kompozycję będącą modlitwą medytacyjną, pełną metafor i odniesień do życia muzyki m.in. smierci matki.

W programie koncertu w drugiej części znalazły się także kompozycje J. S. Bacha oraz G. Faure.

W tym roku orkiestra „Progress” ma swoją okrągłą rocznicę 10-lecia, dlatego w tym roku odbyło się już kilka koncertów upamiętniających jej założenie. Jednym z nich był koncert galowy 9 maja w Farze. Jak widać wydarzenie z ostatniej niedzieli doskonale wpisuje się w historię zespołu...

fot. Zbigniew Mocny

(tomm)

Zdjęcia (34)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe