Rekordy świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Świata.

  • 28.10.2019, 08:09
  • materiał prasowy / T.B.
Rekordy świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Świata. fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Tczewianie, Józef Bejgrowicz i Tomasz Bejgrowicz niezwykle udanie zakończyli swoje zmagania z ciężarami na odbywających się w dniach 20-27 października Mistrzostwach Świata GPC w trójboju siłowym w Novych Zamkach na Słowacji. Oboje nie zawiedli i przywieźli do Tczewa 2 medale. Józef Bejgrowicz - złoto w przysiadzie ze sztangą okraszone rekordem świata, a Tomasz Bejgrowicz - brąz w trójboju siłowym.

Nasz etatowy mistrz z Tczewa - Józef Bejgrowicz kolejny raz pokazał swoją siłę i sportową klasę zwyciężając w kategorii wagowej do 82,5 kg i wiekowej Masters 65-69 lat. Tczewski multimedalista sportów siłowych tym razem wystartował w konkurencji przysiadu ze sztangą. Aby zdobyć złoty medal musiał dwukrotnie poprawiać rekord świata należący do niemieckiego trójboisty - Lothara Schulze, z którym to bezpośrednio rywalizował na pomoście. Józefowi udało się to zrealizować w drugim i trzecim podejściu, w którym to ostatecznie przypieczętował tytuł Mistrza Świata i zarazem nowego rekordzisty świata.

Tomasz Bejgrowicz - syn Józefa startując w konkurencji trójboju siłowego, w pojedynku na podniesione ciężary musiał uznać wyższość zawodników z Węgier i Wielkiej Brytanii. Do zdobycia złotego medalu nie pomogły nawet pobite przez niego rekordy życiowe w przysiadzie ze sztangą (200 kg) i martwym ciągu (225 kg) oraz całym trójboju siłowym (580 kg). Rywale okazali się za silni i Tomasz ukończył rywalizację na 3 miejscu zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 110 kg i wiekowej Masters 40-44 lata.

Sukces Tczewian jest niezwykle cenny i cieszy tym bardziej, że Mistrzostwa Świata GPC w trójboju siłowym stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. W zawodach uczestniczyło w sumie 869 zawodników z 30 krajów.

Mistrzostwa Świata dla wszystkich biorących udział reprezentantów Polski zakończyły się miłym akcentem. W trakcie zawodów odbyło się głosowanie delegatów krajów członkowskich Światowej Federacji Trójboju Siłowego GPC, w którym to spośród kandydatur Argentyny, Brazylii, Polski i Ukrainy to właśnie Polska zdobyła prawo do organizacji Mistrzostw Świata GPC w 2021 roku.

fot. nadesłane do redakcji

materiał prasowy / T.B.

Zdjęcia (7)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe