Andrzej Lubowiecki nowym szefem sądu

  • 28.10.2019, 07:28
  • W. Mocny
Andrzej Lubowiecki nowym szefem sądu Fot. Sąd Rejonowy w Tczewie Andrzej Lubowiecki jest od 1 października br. prezesem tczewskiego sądu.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Z początkiem października pojawiły się zmiany na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Tczewie. Prezesa sądu Marcina Kordę zastąpił sędzia Andrzej Lubowiecki. Poprosiliśmy w sekretariacie o przedstawienie jego sylwetki.

Nowy prezes obejmuje kadencję na okres 4 lat zgodnie z ustawą „Prawo o ustroju sądów powszechnych” z 27 lipca 2001 r.

Druga kadencja prezesa Marcina Kordy upłynęła 30 września br. zgodnie z art. 26 § 3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. ww. ustawy.

- Przyczyną zakończenia przez sędziego Marcina Kordę czynności Prezesa był upływ drugiej kadencji – informuje Katarzyna Ehlert, kier. Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Tczewie. - Pan Prezes nie mógł być powołany na kolejną kadencję. Pozostaje sędzią Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Tczewie.

Kim jest nowy prezes sądu w Tczewie i jak przedstawia się jego kariera zawodowa?

Poinformowano nas, że sędzia Andrzej Lubowiecki ma 50 lat. W 1995 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie odbył etatową aplikację sędziowską w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. W latach 1999 - 2002 wykonywał czynności orzecznicze w Sądzie Rejonowym w Tczewie, pełniąc funkcję asesora sądowego. W 2002 r. został mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stanowisko sędziego Sądu Rejonowego w Tczewie i funkcję tę sprawuje do chwili obecnej.

Orzeka w sprawach cywilnych, a w przyszłości także w sprawach rodzinnych i nieletnich oraz w postępowaniu wieczystoksięgowym. W ramach delegacji jednodniowych orzeka także w Sądzie Okręgowym w Gdańsku Wydziale Cywilnym Odwoławczym. Od 2010 r. pełni funkcję Przewodniczącego Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Tczewie. Od 2011 r. przez okres dwóch kadencji pełnił funkcję wiceprezesa tego Sądu. Jest członkiem Kolegium Sądu Okręgowego w Gdańsku.

W. Mocny

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Azznar
Azznar 19.01.2021, 14:34
Ha ha
Sprawiedliwość w najczystszej formie
I pracowitość

Pozostałe