Nowa książka Kazimierza Ickiewicza

  • 15.10.2019, 07:29
  • ZKP
Nowa książka Kazimierza Ickiewicza

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. W MBP odbyło się spotkanie z Kazimierzem Ickiewiczem, który, stworzył dzieło pt. „Druga wojna światowa wybuchła w Tczewie”.

Autor jest mieszkańcem grodu Sambora i piewcą jego historii. Wieloletni nauczyciel, dyrektor tczewskich szkół, samorządowiec, działacz Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego oddziału Kociewskiego w Tczewie. Twórca opowiedział o badaniach i procesie powstawania książki. Zebranej publiczności przybliżył głównych bohaterów swojego dzieła i ich dokonania. To żołnierze 2 Batalionu Strzelców, którzy przed 1939 r. stacjonowali w Tczewie. Szczególnie bohaterską kartę jednostka zapisała 1 września 1939 roku. Autor podkreślał, że pierwsze bomby spadły na miasto nad Wisłą o 4.34, wcześniej niż w innych miejscach. Kazimierz Ickiewicz przypomniał także wydarzenia w Szymankowie, gdzie polscy celnicy i kolejarze zatrzymali niemiecki transport kolejowy. Autor odpowiadał również na pytania publiczności i prezentował swoje plany pisarskie na przyszłość. Zebrana publiczność brawami podziękował za spotkanie i powstałą książkę.

Dzieło K. Ickiewicza nabiera szczególną wartość w roku jubileuszu 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Warto poznać pracę autora z Tczewa i jego portret opisanych walk w 1939.

 

ZKP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe