Wyjaśnienie redakcji w sprawie nagrań działaczy Platformy Obywatelskiej w Tczewie

  • 10.10.2019, 14:00
  • Wawrzyniec Mocny
Wyjaśnienie redakcji w sprawie nagrań działaczy Platformy Obywatelskiej w Tczewie Archiwum tczewska.pl

Podziel się:

Opublikowane nagrania z udziałem Sławomira Neumanna byłego przewodniczącego Klubu Parlamentarnego POKO nadal wzbudzają emocje, ale i nieprawdziwe oceny. Chodzi o powtarzane przez niektóre media sugestie, jakoby redakcja Gazety Tczewskiej dysponowała niektórymi nagraniami udostępnionymi przez TVP INFO oraz, że nie opublikowaliśmy ich z uwagi na nasze wątpliwości, co zasugerował np. dziennikarz w Faktach TVN.

W związku z powyższym redakcja Gazety Tczewskiej oraz wydawca wyjaśniają:

1. Gazeta Tczewska otrzymała anonimowe nagrania z udziałem posła S. Neumanna w postaci kilkuminutowego nagrania na płycie CD. Były to jednak zupełnie inne nagrania od tych udostępnianych obecnie przez TVP INFO i komentowanych powszechnie w ogólnopolskich mediach.

2. Ówczesny redaktor naczelny Gazety Tczewskiej nie zdecydował się na opublikowanie nagrań z powodów, które wyjaśnił w felietonie oraz artykule poświęconemu wyborom samorządowym w 2018 r. Pliki ze stronami z tego numeru znajdą Państwo w treści niniejszej wiadomości.

3. Otrzymane nagrania są anonimowe i nie mają potwierdzonego źródła. Przesłany anonimowy materiał zawiera bardzo dużo słów wulgarnych, które w naszej ocenie nie nadają się do publikacji oraz narusza prawa osobiste i majątkowe osób trzecich. Do tej pory nie zdołaliśmy potwierdzić autora i dysponenta przekazanej nam płyty. W związku z tym wtedy i obecnie nie udostępniliśmy przekazanego nam materiału.

 

 

https://www.tczewska.pl/wiadomosci/16260,wulgaryzmy-i-obelgi-na-nagraniach-poufnego-spotkan

 

Wawrzyniec Mocny


Pozostałe