[GALERIA ZDJĘĆ] Inspiracje wolnością. Wystawa Niepodległa – Suwerenna na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

  • 25.09.2019, 09:08 (aktualizacja 25.09.2019, 09:50)
  • redakcja
[GALERIA ZDJĘĆ] Inspiracje wolnością. Wystawa Niepodległa – Suwerenna na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Zbigniew Mocny Na zdjęciu artyści, którzy przygotowali prace wystawy.

Podziel się:

Oceń:

26 polskich artystów i 26 spojrzeń na Polskę – jej historię, tradycję i współczesność. Różnorodna stylistyka, jeden cel: uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa została objęta Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zainaugurowana została w Białymstoku. Tym razem zagościła na ścianach wystawienniczych Fabryki Sztuk.

Była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć w jednym miejscu kilkadziesiąt prac uznanych malarzy, reprezentujących różne nurty sztuki współczesnej. Do tej pory prace te prezentowano w Białymstoku, Kołobrzegu i Włocławku.

 

- Mimo tego, że prezentujemy naszą wystawę w różnych miastach, to staramy się zawsze dodawać jakieś nowe elementy – stwierdził Jarosław Kukowski, artysta a zarazem jeden z organizatorów. - Takie wydarzenia warto organizować. Jako artyści chcieliśmy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Sporo osób w zaskakujący sposób odczytuje i interpretuje nasze obrazy. Zachęcam do oglądania obrazów, bo to zawsze coś innego niż oglądanie zdjęć w internecie. Wybrałem obrazy symboliczne, związane z tematem. Jeden z moich obrazów, który się pojawił na wystawie nie zdążył wyschnąć... Przedstawiłem m.in. zegary. Z uwagi, że Tczew to moje miasto rodzinne, starałem się pokazać jak najwięcej moich prac.

Wernisaż prezentujący zbiorową prezentację malarską odbył się 20 września. Swoją twórczość pokazali: Agma, Tomasz Awdziejczyk, Karol Bąk, Czesław Dźwigaj, Sabina Maria Grzyb, Wacław Jagielski, Michał Janczuk, Łukasz Jaruga, Barbara Kaczmarowska-Hamilton, Dariusz Kaleta, Marcin Kołpanowicz, Ewa Kukowska, Jarosław Kukowski, Piotr Lemke, Janusz Lewandowski, Jacek Maślankiewicz, Daniel Pawłowski, Jaremi Picz, Daniel Pielucha, Stefan Rybi, Paweł Sadowski, Krzysztof Sprada, Józef Stolorz, Janusz Wierzyński, Eugeniusz Wiszniewski i Krzysztof Wiśniewski.

Ekspozycję można zwiedzać do 13 października. Dodajmy, że wstęp na nią jest bezpłatny.

Organizatorzy: Fundacja Art.Hanza, Galeria Quantum, Jarosław Kukowski, Fabryka Sztuk w Tczewie, Kongregacja Przemysłowo-Handlowa

 

(tomm)/Fot. Zbigniew Mocny

html_redakcja

Zdjęcia (43)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe