PSL z jedynką, a PiS z dwójką

  • 13.09.2019, 13:59 (aktualizacja 13.09.2019, 14:05)
  • redakcja
PSL z jedynką, a PiS z dwójką

Podziel się:

Oceń:

PSL z jedynką, Prawo i Sprawiedliwość to numer 2. Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery komitetów w najbliższych wyborach parlamentarnych. Losowali je częściowo przedstawiciele komitetów.

Losowanie odbyło się dziś o godz. 13.00. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak informowała wcześniej, że w losowaniu weźmie udział dziewięć komitetów.

Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu było zarejestrowanie listy kandydatów do sejmu w więcej niż jednym okręgu wyborczym. Pierwsze wylosowano numery dla pięciu komitetów, które zarejestrowały kanydatów do sejmu i senatu we wszystkich okręgach.

 

Tak przedstawiają się listy po losowaniu:

 

1 - KW PSL

2 - KW PiS

3 - KW SLD

4 - KW Konfederacja "WiN"

5 - Koalicja Obywatelska

6 - KW Prawica

7 - KW Akcja Emerytów i Rencistów

8 - KW Koalicja Zawiedzionych Bezpartyjni i Samorządowcy

9 - KW Skuteczni Piotra Liroya Marca

 

 

W wyborach do Sejmu Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Kampania wyborcza kończy się 11 października.

html_redakcja

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Liber
Liber 14.09.2019, 18:35
A co to za komunistyczna propaganda?
Alexis
Alexis 13.09.2019, 22:33
Bosz, co za stronniczy, proPiSowski tytuł :( jakby PiS wylosował liste nr 5, to pewnie byscie zaczeli tytuł od listy nr 4? :p

Pozostałe