Nowy Melex sprzątający wyruszył na ulice miasta

  • 13.09.2019, 10:29 (aktualizacja 13.09.2019, 10:33)
  • Wawrzyniec Mocny
Nowy Melex sprzątający wyruszył na ulice miasta Fot. ZUK Tczew

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Zakład Usług Komunalnych otrzymał niedawno nowy pojazd, służący do utrzymania zieleni, sprzątania ścieżek rowerowych i chodników. Mowa o Melexsie, który zaprezentowano w miniony wtorek.

W myśl zapisów ustawy o elektromobilności jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek wymiany części użytkowanych pojazdów na elektryczne. Według ustawodawcy do przyszłego roku prądem ma być zasilanych ma 10 proc. pojazdów samorządów. Z tego ostatniego zapisu m.in., dzięki tej ostatniej inwestycji ZUK już teraz się wywiązuje.

We flocie miejskich pojazdów służących do zachowania porządku znajduje się teraz m.in. elektryczna zamiatarka, nowoczesny melex, czy odkurzacz...

 

- Nowy pojazd marki Melex będzie wykorzystywany do utrzymania porządku w mieście – informuje Przemysław Boleski, dyr. ZUK. - W skład nowych sprzętów, które znajdą się na wyposażeniu pracowników oprócz Melexa, będzie zamiatarka oraz odkurzacz elektryczny. Wartość nowych sprzętów wynosi ok. 700 tys. zł. Pracownicy zostali przeszkoleni do obsługi wspomnianego pojazdu. Mają też stosowne uprawnienia (prawo jazdy kat. B). Miejski Melex ma homologację i może poruszać się po drogach i ścieżkach rowerowych.

 

Koszt ogólny pojazdów to ponad 700 tys. zł. Wszystkie pojazdy napędzane są napędem elektrycznym.

 

Fot. ZUK Tczew

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
joł
joł 13.09.2019, 13:28
fajny sprzęt

Pozostałe