Pomożemy w odbudowie mostu. Briefing kandydatów PiS do sejmu i senatu

  • 11.09.2019, 11:35 (aktualizacja 11.09.2019, 11:39)
  • Wawrzyniec Mocny
Pomożemy w odbudowie mostu. Briefing kandydatów PiS do sejmu i senatu

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Dziś (11.09) vis a vis tczewskiego dworca odbył się briefing prasowy z udziałem premiera Jarosława Gowina, Karola Rabendy i Senatora Antoniego Szymańskiego.

Goście startują w najbliższych wyborach z list PiS. Jarosław Gowin i Karol Rabenda na posłów RP, natomiast Antoni Szymański na senatora.

Kandydaci do parlamentu podkreślali, że takie miasta jak Tczew, zwłaszcza na wschodzie kraju, zostawały stolicami województwa.

Karol Rabenda mówił o przebudowie dworców kolejowych, w tym i tego tczewskiego oraz o dużym znaczeniu dla rozwoju Pomorza i Grodu Sambora, tworzonego właśnie Centralnego Portu Komunikacyjnego. 20 dworców podobnych do tczewskiego w najbliższym czasie będzie modernizowanych.

Kandydat na senatora wspomniał z kolei o możliwości utworzenia w Tczewie muzeum kolejnictwa.

 

- Dobiega końca kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy. Na pewno nie uniknęliśmy błędnych decyzji, a wiele reform wymaga kontynuacji, ale i korekty – mówił wicepremier Jarosław Gowin. - Był to czas wysokiego wzrostu polskiej gospodarki, niskiego bezrobocia oraz niskiego deficytu. W przyszłym roku będziemy mieli po raz pierwszy budżet zrównoważony, jako pierwszy w historii po 1989 r.

 

Kandydaci zostali zapytani przez dziennikarzy o tczewską akcję medialną oraz Społecznego Komitetu Odbudowy Mostu, odnośnie petycji w sprawie utworzenia w oparciu o Most Tczewski oddziału muzeum II wojny światowej.

Kandydaci do parlamentu wyrazili zrozumienie dla idei i faktu, że tczewskie starostwo nie ze swojej winy nie jest w stanie skutecznie rozwiązać tego problemu. Wszyscy zadeklarowali pomoc w odbudowie wyjątkowego mostu. Jarosław Gowin poprosił o napisanie stosownego wniosku w oparciu o podpisane petycje mieszkańców.

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
saper
saper 11.09.2019, 13:51
Pan Gowin o moście myślał przez całe 4 lata, razem z kolegą Smolińskim. I przyjechał do Tczewa akurat teraz. Przed wyborami. Z tragarzami. I lokalnym kandy***m PiS - Karolem Rabendą. Ja tego nie kupię. Nie od tych sprzedawców. Nie polecam.
:):):)
:):):) 12.09.2019, 08:12
Mostem zarządzają samorządowcy którzy rozebrali most nie mając pieniędzy na jego odbudowę, ani żadnego pomysłu na zarządzanie mostem, który mógłby być przysłowiową żyłą złota dla miasta. Tczewscy samorządowcy w dużej mierze stoją w opozycji do obecnego rządu , ale jak tyłki się palą, to wiedzą gdzie skamlać o pieniądze i prosić o przejęcie ich problemu władze centralne.
Gonzo.
Gonzo. 11.09.2019, 12:47
Przecież główny "odbudowniczy" mostu, niejaki smoliński powyższy obiekt ma głęboko w .... Obecnie zajmuje się się komisją VAT i seksualizacją dzieci. Ale to nic nie kosztuje, a obietnice odbudowy mostu już, niestety kilkaset baniek. Dlaczego tego gościa dziś nie było? Toz to także zjednoczona prawica.

Pozostałe