Kociewska Dycha, spływy i tango „Kociewiaka”

  • 06.09.2019, 08:47
  • (tomm)
Kociewska Dycha, spływy i tango „Kociewiaka”

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Znany tczewianin miłośnik sportu i turystyki – Ryszard Różycki z fundacji „Kociewiak” w tym roku także organizuje imprezę regionalno – turystyczno – sportową VI Święto Wisły. Z tej okazji zobaczymy zarówno biegaczy, kajakarzy, jak i tancerzy. A wszystko w dniach 7-8 września br.

W ramach Święta Wisły odbędzie się bieg – Kociewska Dycha (bieg na 10 km), która corocznie przyciąga wielu biegaczy, wśród których nie brakuje np. Arkadiusza Rogiewicza, znanego zawodnika i wielu innych.

Miejsce imprezy - Bałdowo

Mnóstwo widzów, wielu biegaczy, a przede wszystkim atmosfera fair play. Z tym od paru lat kojarzy się ta duża, turystyczno – sportowa impreza, której organizatorem jest niezmiennie Ryszard Różycki ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Kociewiak”.

W programie także Rajd Gwieździsty Rowerowy do Tczewa na bulwarze nadwiślańskim w Tczewie, a następnie „Pocztowy Marsz Nad Wisłą – NW 5 km (start i Meta – most lisewski). W ramach imprezy przygotowano też VI Spływ Kajakowy oraz rajd motocyklowy z miast partnerskich Tczewa. Natomiast jako podsumowanie cyklu wydarzeń święta Wisły odbędzie się pokaz tanga – „Milonga Księcia Sambora na Zamku Gniewskim.”

Pokaz taneczny flashmob - Gniew

O godz. 15.00 podczas pokazu tanga argentyńskiego, nastąpi wręczenie darmowych wejściówek na lekcje tańca. Następnie od godz. 17.00 na dziedzińcu zamku w Gniewie rozpocznie się II Milonga Księcia Sambora. Podczas wieczoru z tangiem dowiesz się i sprawdzisz - co to jest milonga, skorzystasz z bezpłatnych lekcji, dowiesz się co to jest cabaceo, posłuchasz dobrej muzyki, a przede wszystkim poczujesz niepowtarzalną atmosferę tanga argentyńskiego. Zaproszony jest każdy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji na spotkanie z tangiem argentyńskim i prawdziwymi tangueros.

(tomm)

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 06.09.2019, 10:03
Tobiański ty się nie wcinaj w kalendarz naszych imprez. i tak prezydentem nigdy nie zostaniesz.

Pozostałe