Briefing prasowy Koalicji Obywatelskiej

  • 05.09.2019, 16:16 (aktualizacja 06.09.2019, 11:50)
  • Wawrzyniec Mocny
Briefing prasowy Koalicji Obywatelskiej W. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Dzisiaj w Tczewie (5.09) Koalicja Obywatelska na bulwarze nadwiślańskim przy przystani, zaprezentowała swoich kandydatów z okręgu wyborczego nr 25. O kandydatach mówiła Agnieszka Pomaska oraz marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk.

Nie obyło się bez zamieszania związanego z miejscem konferencji na bulwarze nadwiślańskim. Część zainteresowanych udała się pod Most Tczewski, a część na przystań...

Dodajmy, że okręg nr 25 obejmuje Gdańsk, Sopot, powiat gdański – Kociewie i Żuławy. Wybory odbędą się już 13 października.

Wbrew zapowiedziom nie pojawił się poseł Sławomir Neuamnn. Podczas spotkania na tle Mostu Tczewskiego wypowiadali się Piotr Adamowicz (dziennikarz i publicysta), Ewa Lieder, Ryszard Świlski (kandydat do Senatu RP), znany samorządowiec, który obiecywał budowę szybkiej kolei do Tczewa, zamiany w służbie zdrowia. Prosił o poparcie mieszkańców powiatów starogardzkiego i tczewskiego. Nie obyło się rzecz jasna bez krytyki działań rządu PiS.

Z kolei Małgorzata Chmiel zapowiedziała, że w przypadku wygranej zadba, by doszło do dokończenia przebudowy Mostu Tczewskiego, obiecała że będzie to jeden z priorytetów KO. Zapowiadała też szereg działań dotyczących ekologii. Do remontu Mostu Tczewskiego nawiązał także Ryszard Świlski, stwierdzając, że takie obiekty powinny podlegać władzom centralnym np. Ministerstwu Kultury, bo stanowią dobro całego narodu.

Ponadto byli obecni Roman Rezmerowski (dawny wójt gminy wiejskiej Tczew) Mariusz Śledź (dawniej radny Rady Powitu tczewskiego), Piotr Adamowicz, Jacek Karnowski oraz Jarosław Wałęsa (poz. nr 2 na liście KO).

KO tworzą: Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Partia Zielonych i Platforma Obywatelska.

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (8)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tczewianka
Tczewianka 22.09.2019, 10:04
To jest Gazeta Tczewska czy Gazeta Gdańska ??? To jest nietakt , ze nie zostali wymienieni kandydaci z Tczewa - Alicja Handke - Owsiak i Jan Kulas. Wspomniany jest natomiast Pan Neumann , który był nieobecny .
Wyborca
Wyborca 10.09.2019, 18:58
Już wiemy na kogo nie głosować.

Pozostałe