Pelplin bez zniżki KDR. Rodziny z dziećmi zapłacą więcej

  • 28.08.2019, 11:21
  • Marika Wohlert
Pelplin bez zniżki KDR. Rodziny z dziećmi zapłacą więcej www.pixabay.com I tak od września pięcioosobowa rodzina zapłaci za śmieci o 35 zł więcej w stosunku do obecnej kwoty – 55 zł.

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie na swojej stronie powiadomił mieszkańców o zmianie kwot naliczania opłat za wywóz odpadów. Zgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami burmistrza Pelplina Mirosława Chyły, została zniesiona ulga z tytułu Karty Dużej Rodziny. Uchwała wchodzi w życie już od września.

Już od 1 września br. wchodzi w życie uchwała Rady Miejskiej w Pelplinie z dnia 17 lipca br., w sprawie zmiany wysokości wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, posiadającą Kartę Dużej Rodziny. Od września rodziny z trójką i więcej dzieci zapłacą za wywóz odpadów tak jak pozostali mieszkańcy gm. Pelplin. Do tej pory rodziny płaciły za osobę 11 zł miesięcznie za selektywne zbieranie odpadów. Obecnie kwota ta wzrośnie do:

- 18,00 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

- 30,00 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

Jak podaje urząd.

- Powyższa zmiana nie powoduje konieczności złożenia nowej deklaracji i obowiązuje do czasu wystąpienia jakiejkolwiek zmiany danych mających wpływ na wysokość opłaty (np. zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość, zmiany sposobu zbierania odpadów lub zmiany innych danych mających wpływ na prawidłowość deklaracji w terminie do 14 dnia od daty zaistnienia zmiany).

- Zgodnie z treścią ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każdy właściciel nieruchomości zamieszkanej otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji.

W Pelplinie o zniesieniu ulgi mówiło się co najmniej od początku kadencji nowych radnych i włodarza. Ci wzorem gm. Gniew znieśli KDR tłumacząc wzrost kosztów wywozu odpadów oraz przyszłorocznym przetargiem i wyłonieniem firmy, która przez najbliższe lata będzie odbierać od mieszkańców śmieci. Ta w związku z pojawieniem się nowej frakcji odpadów przedstawi wyższą kwotę, aniżeli obecnie jest pobierana od gmin.

Marika Wohlert

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pl
pl 30.08.2019, 12:22
to logiczne jak jest ich więcej to i zapłacą więcej co za głupi tytuł
Nikita
Nikita 28.08.2019, 18:39
Burmistrz Pelplina powinien zainteresować się stypendiami socjalnymi dla dzieci gdzie gmina daje bony do sklepu najdroższego w Pelplinie w którym trzeba brać to co jest bo nigdy niema rozmiarów ani tego co potrzebne dla dzieci.Ceny kosmiczne zapraszam pana burmistrza niech zobaczy co można wybrać w sklepie.
Leszek
Leszek 28.08.2019, 13:46
Rząd wspomaga a pazerny pelpliński samorząd wręcz przeciwnie!!!
bbbb
bbbb 28.08.2019, 23:00
A w jakiej ustawie "śmieciowej" napisali, że dużej rodzinie należą się ulgi w opłacie za wywóz śmieci! Nie bądźcie śmieszni. Może wspomóc obiadem z dostawą do domu gratis, bo mamusia nie zdążyła ugotować!
Młody.i wykształcony.
Młody.i wykształcony. 31.08.2019, 18:22
Nie przesadzaj tą złosliwoscią bo obrazasz rodziny ktore dbają o dzieci i normalnie zyją.
Zdarza się patologia i to wszędzie,ale nie wolno generalizować problemu.
Moim zdaniem likwidacje ulg wymyślił sekretarz Badziong,bo do niego to podobne tak jak likwidacja SOSW dla niepelnosprawnych dzieci.
Dziad jest emerytem i jeszcze zajmuje miejsce pracy w Urzędzie Miasta.
Burnistrz nie podejmuje sam decyzji tylko słucha podpowiedzi przegranego burmistrza.Kiepsko dzieje się w naszym urzędzie.

Pozostałe