Po 2,5-miesięcznym przestoju prace na DK nr 22 ponownie ruszyły

  • 28.08.2019, 10:57
  • Wawrzyniec Mocny
Po 2,5-miesięcznym przestoju prace na DK nr 22 ponownie ruszyły Fot. W. Mocny O ile przebudowa podwójnego ronda jest prawie ukończona, o tyle większa część odcinka od Czarlina do mostu knybawskiego jest w głębokiej przebudowie.

Podziel się:

Oceń:

KNYBAWA/CZARLIN.W czerwcu prace na drodze krajowej nr 22 nagle przerwano (obecnie droga ekspresowa S22). Stało się tak bez jakiegokolwiek wyjaśnienia przez wykonawcę czy zarządce inwestycji – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku. Obecnie w połowie sierpnia prace wznowiono, ale i tak przestój spowodował opóźnienia. Czy ustalony termin na koniec 2019 r. może być nie dotrzymany? To pytanie zadają sobie teraz wszyscy. Nasza redakcja m.in. o to także zapytała wykonawcę i inwestora.

Bez odpowiedzi na to pytanie rzecznika generalnej dyrekcji, trudno byłoby określić ile czasu trwał przestój na budowie na odcinku Knybawa – Czarlin na popularnej „berlince”.

Brakujące informacje o przestoju i wznowieniu

W czerwcu, jak podał jeden z portali tczewskich, z placu budowy o którym mowa, zniknęło wiele sprzętu i prace bardzo zwolniły... Już wtedy rzecznik gdańskiej GDDKiA wyraził obawę w jednym z tczewskich portali internetowych, że jeśli wykonawca będzie nadal tak prowadził inwestycję, to może być problem z dochowaniem terminu zakończenia prac. Tymczasem doszło do poważnego przestoju, który tłumaczony jest problemami firmy. Jak ustaliliśmy w GDDKiA przestój trwał aż 2,5 miesiąca!

Oddać jednak trzeba, że podwójne rondo na wysokości Czarlina jest prawie ukończone, choć nadal jest wiele słupków drogowych ograniczających jezdnię. W zasadzie ograniczniki drogowe widać po każdej stronie wjazdów na ronda. Nie znikają też tablice z informacjami o objazdach DK1 do Gdańska.

Nie znaleźliśmy w mediach zarówno opisujących powiat tczewski, jak i powiat malborski żadnych informacji z jakiego to powodu prace wstrzymano na tak długo. Gdy prace zostały wznowione ok. 12 sierpnia ponownie, mimo że roboty na „berlince” są inwestycją publiczną ani wykonawca, ani GDDKiA o. w Gdańsku, nie poinformował głównych mediów lokalnych o tym fakcie.

Dodajmy, że przedłużające się roboty są dużym utrudnieniem zarówno dla mieszkańców, którzy z trudnościami wyjeżdżają z własnych posesji. Powoduje to także spowolnienie i utrudnienia transportu.

Podwójne rondo do końca września br.

Kierowcy złoszczą się na utrudnienia przy pokonywaniu przewężeń jezdni, a mieszkańcy na idące w powolnym tempie roboty. (...)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 05.09.2019, 13:46
Dobrze, że ktoś w końcu rozwinął temat i cos wydobyl z Generalnej, bo do tej pory wszyscy widzieli, że wszystko stanelo a media nic...
Argus
Argus 29.08.2019, 08:31
Powód przestoju? Wakacje i ***opy :)
Marcin
Marcin 28.08.2019, 20:52
To jest cały czas droga krajowa DK22 a nie ekspresowa jak jest napisane w tekście.Chyba ktoś nie wie jakie parametry musi spełniać droga ekspresowa?!A jeśli chodzi o tablice objazd do Gdanska tonie maja one związku z przebudowa w Czarlinie a przebudowa drogi wojewódzkiej w Starogardzie Gd.
www
www 28.08.2019, 13:19
fajnie chłopaki asfalt z taczki leją
RR
RR 28.08.2019, 12:06
Jejku, co za ignorant językowy to pisał?
VWMANIAK
VWMANIAK 28.08.2019, 11:46
To jeszcze będzie robione 2 lata... dziura na dziurze jest , teren zarosły
nawet jak wycinali kawałek nawierzchni to nie wyrównali tego ... ŻENADA

Pozostałe