Żółte jest słońce, niebieskie niebo, to właśnie barwy klubu naszego"..

  • 23.08.2019, 10:17
  • Marika Wohlert
Żółte jest słońce, niebieskie niebo, to właśnie barwy klubu naszego".. MW Dzieci z SP 11 i SP 10 w Tczewie na meczu Arki Gdynia – Legia Warszawa.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Ten artykuł jest niecodzienny, bo o nich, o kibicach, fanatykach klubu Arki Gdynia, którzy w tym roku obchodzą 45 –lecie powołania Stowarzyszenia Arki Gdynia w Tczewie i 90-lecie klubu. Zapytaliśmy o to kim są, skąd taka nieprzychylna opinia o nich i czym zajmują się na co dzień.

- Skąd wzięła się taka opinia o was, trzeba przyznać, że nie jest ona najlepsza?

- Obraz gorszej strony futbolu z reguły słyszymy z telewizji. Media próbują wykorzystać marginalne sytuacje i kreować w postronnych osobach nas kibiców - jak bandytów. Postanowiliśmy pozostawić to bez komentarza i skupić się na tym jak jest naprawdę, jak jest w rzeczywistości na meczach piłkarskich, a jest całkiem nieźle!

Zacznijmy od tego, że stadiony to nie Teatr. Tu na szczęście można się wykrzyczeć, odreagować, a momentami nawet obejrzeć składne akcje i efektowną piłkę (śmiech). Na tych stadionach umacnia się patriotyzm. Właśnie tutaj przypomina się o ważnych dla Polski datach, o polskich bohaterach na transparentach czy ogromnych i efektownych oprawach/ sektorówkach kibicowskich.

(...)

Dalszą treść wywiadu przeczytacie Państwo w najnowszym wydaniu GT.

Marika Wohlert

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe