L.U.C.& Rebel Babel Ensamble zamiast GrubSona na Pożegnaniu Lata

  • 13.08.2019, 13:31
  • Centrum Kultury i Sztuki
L.U.C.& Rebel Babel Ensamble zamiast GrubSona na Pożegnaniu Lata fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

TCZEW Na scenie Amfiteatru pojawią się stand uperzy: Olka Szczęśniak, Błażej Krajewski i Piotrek Szumowski, a później zagrają Mesajah i L.U.C.&Rebel Babel Ensamble.

Stand-up Tczew prezentuje: Olka Szczęśniak, Błażej Krajewski i Piotrek Szumowski

Błażej Krajewski - Komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-uperów. Przez lata pasjonował się dubbingiem. Dzięki temu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci. Niestety jest jeden głos, którego nie potrafi naśladować. Głos syna, z którego rodzice są zadowoleni.

Olka Szczęśniak - Prezentuje ostre i bezlitosne poczucie humoru połączone z kobiecym wdziękiem. Występowała m. in w TVP u Kacpra Rucińskiego i u Kuby Wojewódzkiego w TVN. Jej poprzedni program można obejrzeć na Netflixie.

Piotrek Szumowski - Prowadzący. Człowiek o niesamowicie pogodnym stylu bycia. Wieczny Piotruś Pan. Zgarnia serca widzów swoją uroczą nieporadnością życiową. Jest przy tym piekielnie zabawny.

L.U.C.&Rebel Babel Ensamble

Łukasz L.U.C. Rostkowski - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne od zera zdobywał szacunek kolejnych krytyków oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.

7 lat życia poświęcił na to by dostać się na aplikację adwokacką. Jak większość swoich wizji zrealizował i tę, po czym stwierdził, że się pomylił i zrezygnował z niej na rzecz realizacji swych marzeń twórczych.

Od 2002r. nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych oraz stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli.

W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. W roku 2004 stworzył prywatną filozofię 4 galaktyk sztuki, która zakłada traktowanie Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.

W 2009r. Stworzył cykl multimedialnych spektakli historycznych - nowoczesnych i artystycznych lekcji historii pt. Zrozumieć Polskę. W ramach projektu powstało 5 spektakli. 39/89, Warsaw War saw, Kurier z Warszawy, Ibidem’40, Pilecki. Ucieczka do Wolności oraz oczekujący na premierę w Muzeum II Wojny Światowej - BellumSymphonica.

W 2015 roku z Janem Feat'em założył pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 - REBEL BABEL ENSEMBLE - transkulturowy, międzynarodowy Big - Band, nieograniczoną orkiestrę orkiestr dętych, w której zagrało już kilka tysięcy muzyków z całej Europy. RBE ma swoje oddziały m.in. w Polsce, Czechach, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech oraz na Słowacji. W RBE studenci i amatorzy z różnych krajów mają okazję wymieniać energię i koncertować z zawodowcami i gwiazdami m.in. z Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe i Rapsusklei.

Za swoje prace a także za charyzmę, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne takie jak promujące kulturę języka - Rymoliryktando czy estetykę przestrzeni publicznej Pospolite Ruszenie - L.U.C otrzymał wiele nagród i nominowacji kulturalnych (m.in. FRYDERYKI 05'07'08, PASZPORTY POLITYKI, YACHY, GWARANCJE TVP KULTURY, "WARTO" GAZETY WYBORCZEJ, "ALE SZTUKA!").

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in z wybitną wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Pokahontaz, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem, Promoe, Rapsusklei i islandzkim Mum. Na żywo supportował zaś m.in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, MASSIVE ATTACK i wielu innych światowej klasy artystów.

W 2018 roku pojawiła się płyta GOOD L.U.C.K, na której artysta spotkał ze sobą muzyków (Sarsa, Bovska, Gutek, DJ FEEL-X, Robert Cichy, Laboratorium Pieśni) i aktorów (Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kot, Arek Jakubik, Karolina Czarnecka).

Mesajah

Wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural DreadKillaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: "Naturalnie" w 2005 roku oraz "Ile lat" w 2010.

W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Trochę ponad rok później, bo w czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „BeautifulMorning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głowu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Występował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Otwierał koncerty dla takich artystów, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

Pożegnanie lata - Stand-up: Olka Szczęśniak, Błażej Krajewski i Piotrek Szumowski oraz koncerty: Mesajah, L.U.C.&Rebel Babel Ensamble

31 sierpnia 2019 godz. 19:00

Amfiteatr Miejski im. G. Ciechowskiego

Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu


W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka na zakup sprzętu rehailitacyjnego dla Mikołaja Misiewicza.

Mikołaj Misiewicz to 19 letni Tczewianin, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Został potrącony przez motocykl. Przez prawie 3 tygodnie był w śpiączce. Przed nim długa droga do odzyskania pełnej sprawności. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Podczas koncertu będą z nami młodzi Ludzie z YOUngHeroes, którzy organizują zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kliniki Rehabilitacyjnej w bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Sprzęt ten będzie służył nie tylko Mikołajowi, ale też innym pacjentom. Bardzo prosimy o wsparcie tej potrzebnej inicjatywy.

Wpłat, z dopiskiem "Dla Mikołaja" można również dokonywać na poniższy adres: https://zrzutka.pl/zostan-bohaterem-razem-z-young-heroes

Centrum Kultury i Sztuki

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe