Tczewscy policjanci obchodzili swoje święto.

  • 19.07.2019, 11:02
  • Żródło: KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci obchodzili swoje święto.

Podziel się:

Oceń:

W tym roku to już 100 rocznica powstania polskiej Policji. Wczoraj tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne święto. Podczas gali zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie, odznaczenia resortowe i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe.

Tegoroczne święto jest szczególne, bo przypada w 100 rocznicę powołania Policji Państwowej. Dlatego tczewscy funkcjonariusze obchody tego jubileuszu rozpoczęli już 23 czerwca br. uroczystą mszą świętą, którą celebrował diecezjalny kapelan Policji – ksiądz kanonik Jan Buk. Msza odbyła się  w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu i została odprawiona w intencji Policji.

Wczoraj o godzinie 12.30 w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się uroczystości związane z tczewskimi obchodami Święta Policji. W trakcie ceremoniału I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tczewie insp. Dariuszem Krasulą wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie. Podczas tej uroczystości awansowało na wyższe stopnie 23 policjantów.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie został wręczony wyjątkowy Medal 100-lecia Niepodległości, który jest przyznawany za zasługi dla chwały, pożytku i rozwoju patriotyzmu, nawiązując do tradycji polskich i chrześcijańskich. Podczas wczorajszej gali również zostały wręczone przez przedstawicieli związków zawodowych medale I i II klasy Krzyż Niepodległości z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy powstania Policji. Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Tczewie – insp. Dariusz Krasula podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych, służb i instytucji za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Krzysztof Kozelan podziękował wszystkim policjantom i pracownikom tczewskiego garnizonu za ich dotychczasową pracę i życzył im wielu dalszych sukcesów oraz spokoju w życiu osobistym. Komendant podkreślił, że od 2 lat Polska Policja jest najwyżej ocenianą instytucją w kraju, a 75% społeczeństwa dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy.

Zaproszeni gości na ręce komendanta składali życzenia dziękując policjantom za służbę, gratulowali sukcesów oraz jeszcze większego zaufania społecznego.

 
Źródło: KPP w Tczewie

Zdjęcia (17)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe