Chcesz mieć paszport? Wyruszaj do Gdańska!

  • 24.06.2019, 08:25
  • (tomm)
Chcesz mieć paszport? Wyruszaj do Gdańska! Fot. pixabay Punkt paszportowy w Tczewie zamknięto, gdy akurat rozpoczął się sezon urlopowy.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. W związku z nieobecnością pracownika obsługującego Terenowy Punkt Paszportowy w Tczewie, biuro będzie nieczynne od 13 czerwca 2019r. aż do odwołania. Paszporty wydrukowane i przygotowane do wydania interesantom zostały przekazane do Oddziału Paszportów w Gdańsku i tylko tam będzie możliwy ich odbiór.

Starostwo dowiedziało się o tym fakcie w środę (12.06).

- Urząd Wojewódzki w Gdańsku nie poinformował nas kiedy biuro paszportowe w Tczewie zostanie ponownie otwarte – stwierdził Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Informowaliśmy o tym z pewnym wyprzedzeniem, wywieszając komunikaty na drzwiach biura w imieniu Urzędu Wojewódzkiego. Poinformowano nas, że osoba, która prowadziła biuro przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Sytuacja ta stanowi utrudnienie dla osób planujących urlopy zagraniczne. Interesanci, którzy złożyli wcześniej wniosek do TPP w Tczewie, teraz po odbiór paszportu będą musieli zgłosić się do punktu obsługi paszportowej w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Dodajmy, że jeśli jednak chcielibyśmy wyrobić lub podbić paszport obecnie, to jest to możliwe w dowolnym punkcie paszportowym na terenie całego kraju, niekoniecznie w Gdańsku.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z p.o. rzecznika prasowego wojewody pomorskiego Paulą Poniewierza, która wydała następujący komunikat:

„W odpowiedzi na pytania dotyczące punktu paszportowego w Tczewie, pragniemy oświadczyć, że:

Wojewoda Pomorski podjął działania zmierzające do jak najszybszego przywrócenia obsługi paszportowej w Tczewie. O terminie ponownego otwarcia punktu będziemy informować z wyprzedzeniem.

Informujemy również, że wydrukowane i gotowe do wydania paszporty zostały przekazane do Oddziału Paszportów w Gdańsku i tylko tam można je odebrać. Punkt jest nieczynny od 13 czerwca 2019 do odwołania. Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności.”

Pani rzecznik nie odpowiedziała nam na pytanie, czy (i kiedy) w tczewskim biurze pojawi się pracownik. Sądząc po tym, że przebywa on na zwolnieniu lekarskim, a biuro jest nieczynne do odwołania, można spodziewać się rozpisania wkrótce konkursu na to stanowisko. Tej informacji jednak nam nie potwierdzono...

(tomm)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe