Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa ul. Hallera

  • 07.06.2019, 07:39
  • opr. MW
Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa ul. Hallera

Podziel się:

Oceń:

GNIEW. Pieniądze dla gminy cieszą, zwłaszcza te na, które tak długo czekano. Nareszcie ul. Hallera zyska nową nawierzchnię oraz m.in. oświetlenie.

Gm. Gniew zdobyła dofinansowanie w wysokości 825,7 tys. zł na przebudowę ul. Hallera w Gniewie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Umowa podpisana

Umowę na dofinansowanie modernizacji drogi burmistrz Maciej Czarnecki podpisał w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku w piątek, 24 maja br. Zadanie przewiduje przebudowę ul. Hallera na odcinku od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do ul. 27 Stycznia w zakresie robót drogowych, oświetlenia ulicznego, a także usunięcia kolizji energetycznych i gazowych. W chwili obecnej ul. Hallera posiada w części nawierzchnię wykonaną z płyt drogowych żelbetowych, w części z płyt yomb oraz nawierzchnię gruntową utwardzoną ścinkami asfaltowymi.

W projekcie przebudowy drogi wyodrębniono dwa odcinki. Pierwszy zakładać będzie przebudowę 0,16 km drogi od ul. Witosa do ul. 27 Stycznia oraz budowę 0,17 km chodnika dwustronnego. Drugi odcinek obejmie przebudowę 0,20 km drogi od ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Witosa oraz 0,21 km chodnika jednostronnego.

Poprawi jakość i dostępność

Inwestycja poprawi dostępność komunikacyjną do instytucji publicznych oraz ośrodków gospodarczych i mieszkaniowych zlokalizowanych w jego pobliżu.

Przedsięwzięcie wykonane zostanie jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje zadanie.

W woj. pomorskim, w ramach FDS zrealizowanych zostanie 35 inwestycji o łącznej wartości 124 204 036,00 zł, z czego 60 416 425,00 zł pochodzi z dofinansowania. To pozwoli wyremontować ok. 58,55 km dróg lokalnych w naszym województwie.

opr. MW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
forum
forum 08.06.2019, 17:09
Tylko spokój i konsekwencja prowadzą do celu. Już radni minionej kadencji i poprzednia pani burmistrz chodzili koło sprawy. Jest efekt - jest. Jest ciągłość władzy - jest. Tak trzymać dalej, a będzie dobrze.
taki sobie gniewianin
taki sobie gniewianin 07.06.2019, 16:14
brawo panie burmistrzu tak trzymać co to znaczy dobry gospodarz / za chwilę odezwą się ci co zaczną sobie przypisywać ten sukces ale sukces zawsze ma dżo ojców

Pozostałe