Kasia Cerekwicka i Grzegorz Hyży gwiazdami tegorocznych Dni Pelplina

  • 07.06.2019, 07:35
  • Marika Wohlert
Kasia Cerekwicka i Grzegorz Hyży gwiazdami tegorocznych Dni Pelplina

Podziel się:

Oceń:

PELPLIN. Jeszcze kilka dni i całe miasto ponownie będzie się bawić na sportowo, kulturalnie i muzycznie. Przed nami Dni Pelplina A.D 2019.

Jak co roku, tak i w tym mają ku temu niebywałą okazję, bo od 7 do 9 czerwca br. będą trwać Dni Pelplina 2019.

Zaczną od kosza

Nie zabraknie licznych atrakcji i wielu wydarzeń kulturalno - sportowych. Impreza rozpocznie się na boisku wielofunkcyjnym w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, gdzie o godz. 9. zostanie rozegrana XI edycja Turnieju Koszykówki Ulicznej Basketmania. Następnie o godz. 10. w Miejskiej Bibliotece odbędzie się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce „Jak nie czytam, jak czytam”. O godz. 18. na targowisku miejskim pelplinianie pójdą w tany podczas biesiady z Orkiestrą Dętą. Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń, włodarz Mirosław Chyła zaprasza na dzień kolejny. A tam od godz. 10. do 14., odbędzie się Bieg Papieski. Chwila odpoczynku i czas, by na godz. 16. stawić się przy urzędzie miejskim, po to by przejść w przemarszu ulicami miasta, jak zwykle licznym i kolorowym. Następnie na scenie zaśpiewają lokalne zespoły folklorystyczne oraz dzieci i młodzież szkolna.

„Na żółto i na niebiesko”

Na godz. 18.30 planowany jest występ pierwszej gwiazdy - legendarnego zespołu 2 plus 1. Wszyscy znamy ich wielki hit „Chodź pomaluj mój świat,”, którego z pewnością nie zabraknie. Po energicznym wstępie ok. godz. 20.30 przyjdzie czas na gwiazdę młodego pokolenia Katarzynę Cerekwicką. Znana i lubiana piosenkarka wykona swoje największe przeboje i spróbuje podbić serca pelplińskiej publiczności. Ostatni tego dnia (ok. godz. 22.15) wystąpi Grzegorz Hyży. Charyzmatyczny wokalista zrobi wszystko, by odwiedzający tego dnia biskupi gród długo nie zapomnieli jego koncertu. Zakończenie planowane jest ok. godz. 2. nad ranem.

Ostatni dzień Dni Pelplina postara się wyciszyć emocje mieszkańców. O godz. 15. na górze św. Jana Pawła II odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe. Program „Pięć minut dla św. papieża Jana Pawła II” wykonają dzieci przedszkolne. Oprócz tego odbędzie się koncert zespołu “Nieboskłonni” z gościnnym udziałem Natalii Niemen. Ponadto będzie można również obejrzeć wystawę zdjęć z wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie w 1999 roku.

Marika Wohlert

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe