Nocnym pociągiem do Tczewa i Malborka?

  • 06.06.2019, 08:00
  • Marika Wohlert
Nocnym pociągiem do Tczewa i Malborka? Fot. (mw) Nocny pociąg z Trójmiasta do Tczewa ucieszyłby mieszkańców i dał im nowe możliwości.

Podziel się:

Oceń:

TCZEW/MALBORK. Czas na nocne połączenie PKP z Trójmiasta do Tczewa i Malborka. Naprzeciw temu wyszli malborscy i tczewscy radni.

Już wkrótce, w Trójmieście będą odbywać się liczne imprezy, na których mieszkańcy Tczewa i Malborka nie mogą zostać, bo nie mają czym wrócić. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być nocne połączenie PKP, które pozwoliłoby skorzystać z bogatej oferty kulturalno - sportowej Trójmiasta a niektórym także ułatwiłoby powrót z pracy do domu.

Malbork i Tczew na „tak”

Podczas sesji sprawę tę poruszył malborski radny Robert Król, który poprosił burmistrza Malborka o złożenie do urzędu marszałkowskiego, który ustala rozkład jazdy pociągów regionalnych, wniosku o dodatkowe połączenie. Urząd marszałkowski chciałby, aby samorządy, w tym Malbork i Tczew partycypowały w kosztach. Do sprawy chętnie przyłączyli się tczewscy samorządowcy, którzy już złożyli wniosek do biura rady, by temat ten przedyskutować podczas czerwcowych komisji i najbliższej sesji.

Oficjalnie złożyłem wniosek do biura rady o zajęcie się tym tematem. Według mojej wiedzy jest zapotrzebowanie na nocny pociąg z Gdańska do Tczewa. Sprawa nie dotyczy tylko osób imprezujących, ale też pracujących przy tych wydarzeniach. Wielu naszych mieszkańców lub z okolicznych gmin nie ma nocą możliwości powrotu z Trójmiasta. Taki pociąg na pewno by to ułatwił. Teraz wszystko w rękach prezydenta Tczewa i burmistrza Malborka, którzy będą musieli przekonać urząd do inicjatywy mieszkańców – mówi Łukasz Brządkowski, radny klubu Od Nowa.

Koszt – 140 tys. zł

Koszt dodatkowego połączenia, przy codziennym kursowaniu to 140 tys. zł, co miałoby zostać pokryte przez samorządy. Władze Malborka już wyraziły wolę wyłożenia tej kwoty. Obecnie ostatni pociąg do Tczewa wyjeżdża o godz. 22.38, autobus „pięćdziesiątka” o godz. 23.10, co jest kłopotliwe dla pasażerów kończących pracę po godz. 22 w różnych częściach Trójmiasta. Sytuacja dla tczewian ma się poprawić, ponieważ w okresie letnim, od 21 czerwca do 1 września br. będzie kursował pociąg TLK ( Hel- Lublin) z wyjazdem, z Gdańska o godz. 0.43. Malborczanie na okres wakacyjny mieliby uruchomiony tak zwany łącznik, czyli pociąg, który przyjechałby z Malborka do Tczewa o godz. 0.35 i wrócił do niego z powrotem o godz. 1.04. O sprawie będziemy informować na bieżąco.


Zdaniem Czytelników: Zapytaliśmy tczewian, co sądzą o nocnym pociągu na trasie Gdańsk – Tczew- Malbork.

Kamil Fischbach, uczeń I LO w Tczewie.

- Uważam, że nocny pociąg z Gdańska byłby świetnym rozwiązaniem, ponieważ w Trójmieście dzieje się wiele ciekawych wydarzeń, które przeważnie kończą się po godzinie 24., a o tej godzinie nie jeżdżą już żadne pociągi do Tczewa. Myślę, że połączenie o tej godzinie byłoby strzałem w dziesiątkę. Bardzo chciałbym, aby doszło to skutku, ponieważ dzięki temu chętniej bym jeździł do Gdańska.

Tczewianin

Mieszkańcom Tczewa, zwłaszcza młodym, bardzo przydałoby się takie połączenie. W Tczewie nie ma gdzie wyjść, a z Gdańska nie ma jak o normalnej porze wrócić.

Marika Wohlert

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xcerber
xcerber 06.06.2019, 08:42
zeby radni czasami nie musili niedlugo przeglosowac poprawki budzetu na rozne naprawy infrastruktury w miastach jak ci ubogacono kuturalnie z pociagu nocnego mieszkancy beda niszczyc, ma kase na zabawe w 3miescie i to ma czym dojechac :) PS: jezdza pociagi nocne i zatrzymuja sie w Tczewie oraz u Krzyzakow, ale na Intercity to juz nie ma kasy bo sie zostawilo przy barze :D
Mnb
Mnb 06.06.2019, 09:55
1. W Trojmieście odbywa się wiele wydarzeń, które są darmowe. Nieptrzeba "mieć kasy na zabawkę ".
2. Obecnie nie jeździ żaden pociąg nocny PKP IC, który jedzie z Gdańska do Tczewa i Malborka.
Twój komentarz zawiera kłamstwo.

Pozostałe