Uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn (ZDJECIA, FILM)

  • 04.06.2019, 13:05
  • opr. red. / M.M Urząd Miasta Tczew
Uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn (ZDJECIA, FILM) fot (tt)

Podziel się:

Oceń:

O godzinie 12.00 na Suchostrzygach na skwerze z fontanną przy ulicy Żwirki uczniowie tczewskich szkół odśpiewali hymn.

Dzieci i młodzież z tczewskich szkół, a także inni mieszkańcy Tczewa zebrali się w samo południe, na placu przy fontannie, na os. Suchostrzygi, aby razem odśpiewać „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wspólne śpiewanie poprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, którzy w ubiegłym roku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu”. SP 12 zdobyła wówczas wyróżnienie i nagrodę – jako jedyna szkoła z woj. pomorskiego, a do konkursu zgłosiło się ponad 550 szkół z całego kraju.

4 czerwca, w południe, do uczniów „dwunastki” dołączył prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, wiceprezydent Adam Urban, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, nr 4, 8, 11 i inni mieszkańcy Tczewa. W ten sposób Tczew włączył się do ogólnopolskiej akcji, której celem było uczczenie pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r.

 

opr. red. / M.M Urząd Miasta Tczew

Zdjęcia (29)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe