Jutro na terenie województwa kaskadowe pomiary prędkości. Mundurowi mogą stać także za fotoradarem

  • 22.05.2019, 15:32
  • redakcja
Jutro na terenie województwa kaskadowe pomiary prędkości. Mundurowi mogą stać także za fotoradarem

Podziel się:

Oceń:

W czwartek, 23 maja, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do limitów prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Na terenie całego województwa spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, będą przemierzały pomorskie drogi. Policjanci przeprowadzą działania "Kaskadowy Pomiar Prędkości", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa. Sposób prowadzenia działań powoduje, że po minięciu policyjnej kontroli, możemy spotkać następną.

Mundurowi mogą dokonywać pomiaru także za masztem z fotoradarem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas. Niestety kierowcy mają zwyczaj przyspieszania po przejechaniu punktu kontroli.

 

html_redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja :)
ja :) 22.05.2019, 22:27
kaskadowe sięganie do portfela kierowcy... i tyle w temacie

Pozostałe