W czerwcu rusza ważna inwestycja w Gniewie. Będą utrudnienia - zamknięcie m.in. skrzyżowania w samym centrum

  • 21.05.2019, 07:54
  • gniew.pl
W czerwcu rusza ważna inwestycja w Gniewie. Będą utrudnienia - zamknięcie m.in. skrzyżowania w samym centrum

Podziel się:

Oceń:

W czerwcu br. inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, planuje rozpocząć zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed mieszkańcami zmiany w organizacji ruchu.

Sieć wodociągowo-kanalizacyjna w tym obszarze jest mocno zużyta i wymaga wymiany na nową. W związku z tym w zakres zadania wchodzą zarówno podziemne prace, jak i te, związane z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej i modernizacją chodników.

W pierwszym etapie, który zakończyć się ma do końca tego roku, zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. „świński rynek”. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. 

W kolejnym etapie prace prowadzone będą w rejonie wjazdu na „świński rynek”. Dojazd do punktów handlowych w tym miejscu zostanie zapewniony otwartym odcinkiem od skrzyżowania z ul. Gdańską. Ruch w kierunku Ciepłego będzie kierowany przez ul. Kopernika. 

- Mamy świadomość, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, jednak prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na pojawiające się tymczasowe znaki drogowe. O dalszych zmianach w organizacji ruchu, związanych z realizacją inwestycji będziemy informować w miarę możliwości na bieżąco – mówi prezes spółki Inwest-Kom Jakub Jaskólski.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych spółki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a współfinansują ją Gmina Gniew i Powiat Tczewski.

gniew.pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ELIZA
ELIZA 21.05.2019, 16:22
Ulica
ELIZA
ELIZA 21.05.2019, 16:25
Smiec***isko niech pierw ulice naprawia. Rondo żenada. Śmiech na sali światła niech lepiej zrobią a nie ronda.
mieszkaniec
mieszkaniec 21.05.2019, 10:12
Jeżeli objazd będzie przez ul. Hallera, to się posypią pozwy o odszkodowania za zniszczone zawieszenia...
ELIZA
ELIZA 21.05.2019, 16:22
Ulica

Pozostałe