Uciążliwa trasa ciężarowych aut - kurz i pył doskwierają mieszkańcom Gniszewa?

  • 20.05.2019, 07:44
  • (MW)
Uciążliwa trasa ciężarowych aut - kurz i pył doskwierają mieszkańcom Gniszewa? (MW)

Podziel się:

Oceń:

Kurz i pył zmorą mieszkańców Gniszewa? Według jednego z naszych Czytelników – zdecydowanie tak. Mężczyzna uskarża się na uciążliwości, które towarzyszą transportom kopalin z żwirowni w Rokitkach.

Do redakcji GT zadzwonił mieszkaniec Gniszewa, który uskarża się na kurz unoszący się w powietrzu, po przejeździe samochodach ciężarowych.

Brak widoczności 

Dokuczliwy fragment znajduje się pomiędzy „berlinką” a ulicą Jantarową. To właśnie tam jest wydzielony odcinek, którym poruszają się samochody dostawcze ze żwirowni w Rokitkach. Według mieszkańca problem ciągnie się od lat i końca nie widać. 

- One jeżdżą prawie cały czas, nie tylko w dzień, ale bywa, że również w nocy. Hałas od tego jest duży, bo niektórzy kierowcy nie myślą o okolicznych mieszkańcach. Większym problemem jest to ile kurzu unosi się po ich przejechaniu. Kiedy jest ciepło i sucho, nie można otworzyć okien, pył unosi się w powietrzu, i to tyle, że wsi nie widać. Wie pani, jak tak jedzie samochód za samochodem, to wszystko, aż podrzuca do góry. One tak jeżdżą, bo dowożą kruszywo ze żwirowni do Swarożyna pod jakąś budowę. Czy drogi nie można by spryskać asfaltem, albo innym spoiwem, chociażby trochę? Droga idzie przez pole sołtys, dlatego pewnie nic z tym nie zrobi.

Zraszają drogę kilka razy dziennie? 

Sołtys wsi nie widzi problemu i odpiera zarzuty.

- Niech pani spojrzy, to jest ten odcinek, na którym ponoć tak mocno kurzy. On jest utwardzony kamieniami, jakimś złomem, piachu jest tu niewiele. Poza tym mogę zapewnić, że nawet jak mocniej coś się podniesie, to nie na taką wysokość o jakiej mówi ten pan i do niego na pewno nie dolatuje. (...)

(MW)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.05.2019, 09:24
Jeżeli chodzi o nasze Gniszewo to Wójt ani Gmina nie ma czasu ani pieniędzy na nic... Świetlica w opłakanym stanie,czeka nie wiedomo na co,a tutaj pojawia się problem na globalną skalę KURZ który zostaje po przejeździe samochodów które jeżdżą od lat. Dziwne że dopiero teraz temu Panu to przeszkadza,no ale cóż ludzie potrafią zrobić problem z wszystkiego.
As
As 21.05.2019, 08:55
Wójt Augustyniak nie ma czasu na wasz kurz bo z naszych pieniędzy robił swoją promocję w festynie na osiedlu Górki w Tczewie. Mamy nowe sołectwo?

Pozostałe