Tczewska Noc Muzeów (ZDJĘCIA, FILM)

  • 19.05.2019, 10:35
  • (tt)
Tczewska Noc Muzeów (ZDJĘCIA, FILM) fot (tt) Największym jednak zainteresowaniem najmłodszych uczestników cieszyły się eksperymenty z suchym lodem.

Podziel się:

Oceń:

W sobotni wieczór i noc również w Tczewie odbywała się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W Fabryce Sztuk wydarzenie upłynęło pod znakiem kultury żydowskiej, natomiast w w Centrum Konserwacji Wraków Statków eksperymentów.

Punktualnie o 19.00 na tczewskiej Europejskiej Nocy Muzeów pojawili się pierwsi goście. Wśród wielu atrakcji, które czekały od pierwszych minut najwięcej chętnych wybrało warsztaty. W małym budynku na Sali warsztatowej trwało malowanie na szkle motywów z wystawy "Judaika". Piętro wyżej każdy chętny mógł poznać na kolejnych warsztatach taniec izraelski oraz zagłębić się w "Tajemnice świętego języka". Na ostatnim piętrze w sobotni wieczór trwała nauka języka hebrajskiego.

W głównym budynku poczasz tego wieczoru odbyły się trzy koncerty: Klezmoret Trio, „Szabat w pigułce” oraz Yaron Trio.  W Poniatówce trwały prezentacje i konkursy: "Święte księgi żydowskie", „Co wiesz o Fabryce Sztuk?” oraz "Żydzi w Polsce". Na dziedzińcu dla najmłodszych przewidziano wiele konkursów i zabaw plenerowych.

W Centrum Konserwacji Wraków Statków na gości czekały niezwykłe eksperymenty. Tej nocy zwiedzający zobaczyli na własne oczy chemiczne eksperymenty, pokaz drukarki 3D oraz balony, które można nadmuchać nie tylko powietrzem. Największym jednak zainteresowaniem najmłodszych uczestników cieszyły się eksperymenty z suchym lodem oraz gejzerem z baniek mydlanych, które zgromadziło bardzo wielu zwiedzających.

FILM: Europejska Noc Muzeów w Tczewie. Koncertową część rozpoczął w tym dniu Klezmoret Trio .

loadingŁaduję odtwarzacz...
(tt)

Zdjęcia (68)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe