środa, 24 kwietnia 2024 01:35

Pogoń pewnie pokonała Victorię (ZDJĘCIA, FILM)

W rozegranym w sobotę meczu 15. kolejki II ligi kobiet tczewska Pogoń Gościniec nad Wisłą podejmowała na własnym stadionie drużynę UKS Victorię SP2 Sianów.
Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew pokonała UKS Victorię SP 2 Sianów 3:0

Autor: fot (tt)

Początek meczu przyniósł pechowa sytuację dla przyjezdnej drużyny, gdyż w 5. minucie kontuzję odniosła zawodniczka z Sianowa – Karolina Kawałek a na boisko weszła jedyna rezerwowa zawodniczka Nikola Pielich. Trzy minuty później pięknego gola, prosto z rzutu rożnego, zdobyła Martyna Tryka. Zawodniczki z Tczewa zepchnęły przyjezdną drużynę do głębokiej defensywy, które z trudem przedostawały się na połowę rywalek. Po trzydziestu minutach gra się wyrównała, a samodzielnych szarż próbowała wyróżniająca się w drużynie Victorii Klaudia Rogowicz. Jednak to Pogoń stwarzała więcej sytuacji podbramkowych i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Paulina Magulska razem z Sarą Podsiadło przechwyciły piłkę na 25 metrze, piłkę otrzymała Agnieszka Rembalska, która strzałem z dwudziestu metrów pokonała bramkę z Sianowa

W drugiej połowie, w 63. minucie wynik ustaliła Martyna Krygier. Pogoń pokonała Victorię i tym sposobem w tabeli awansowała na drugie miejsce, gdyż dotkliwą porażkę zanotowała drużyna z Włocławka przegrywając z Ostrovią 5:1.

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew : UKS Victoria SP 2 Sianów 3:0 (2:0)

Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew: Anna Węsierska (Natalia Niemaszyk) - Małgorzata Burczyk, Aleksandra Jaśniewska (Laura Krupienko), Aleksandra Rajek (Łucja Tabor), Martyna Krygier, Viktoria Osowska (Adrianna Puckowska, Wiktoria Krygier), Paulina Magulska, Martyna Tryka, Agnieszka Rembalska, Sara Podsiadło (Marcelina Ziewiec), Oliwia Aronowska