Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Pierzga - naturalna multiwitamina

  • 02.04.2019, 09:38
  • artykuł zewnętrzny
Pierzga - naturalna multiwitamina
Podziel się:
Pierzga nie bez powodu nazywana jest bombą witaminową. Ten wyjątkowy produkt zawiera również inne substancje cenne dla zdrowia. Znakomicie sprawdza się w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu rozmaitych schorzeń. Poprawia ogólną kondycję organizmu, dodaje energii i pozwala odzyskać siły.

Więcej niż pyłek kwiatowy

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Pierzga to nic innego jak pyłek kwiatowy połączony z miodem oraz wydzieliną gruczołów ślinowych pszczół zawierający ponad 250 różnych substancji czynnych biologicznie. Owady magazynują go w komórkach plastra pszczelego. Panujące w nim warunki beztlenowe powodują, że produkt zostaje poddany naturalnej fermentacji. Dzięki temu wzrasta w nim stężenie cukrów prostych oraz kwasu mlekowego, czyniąc go jeszcze lepiej przyswajalnym przez organizm. Co ważne, dzięki temu jest także chroniony przed działaniem bakterii oraz grzybów, które mogłyby powodować jego psucie.

Jakie składniki odżywcze wchodzą w skład pierzgi?

W skład pierzgi, oprócz węglowodanów, wchodzi 28 aminokwasów, czyli cząsteczek białka będącego substancją budulcową organizmu. Nie brakuje w niej także witamin, głównie witaminy A, E, D, K oraz PP. Wysokie stężenie kwasu askorbinowego czyni z niej znakomity środek stymulujący układ immunologiczny i zapobiegający przeziębieniom oraz infekcjom górnych dróg oddechowych. Z kolei witaminy z grupy B dbają o prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej oraz warunkują świetną kondycję układu nerwowego, co w połączeniu z pierwiastkami - magnezem i żelazem oraz kwasami omega-3 i omega-6 czyni pierzgę doskonałym specyfikiem pozwalającym walczyć ze zmęczeniem. Co ważne, jest to również środek wspomagający pamięć oraz koncentrację, przez co zaleca się jego spożywanie osobom pracującym umysłowo oraz uczniom i studentom. Osoby spożywające pierzgę często zauważają zmniejszenie problemów z bezsennością oraz zminimalizowanie stanów depresyjnych. Produkt jest ponadto rekomendowany seniorom w celu wzmocnienia organizmu i dodania mu sił witalnych.

W walce z chorobami układu pokarmowego i moczowego

Stosowanie pierzgi jest zalecane pacjentom skarżącym się na dolegliwości ze strony układu pokarmowego i moczowego. W pierwszym przypadku jej antyseptyczne właściwości pozwalają wspomagać walkę ze stanami zapalnymi jamy ustnej, żołądka oraz jelit. Doskonale sprawdza się także u osób borykających się z chorobą wrzodową. Zwalcza bakterie Helicobacter pylori i działa osłonowo na błonę śluzową żołądka oraz dwunastnicy. Produkt ten jest też stosowany wspomagająco w leczeniu wątroby. Nie tylko stymuluje wydzielanie żółci, ale przyspiesza regenerację komórek zniszczonych przez choroby wirusowe czy nadmierne spożywanie alkoholu. Pierzgę można ponadto stosować w zaburzeniach metabolicznych, w tym w cukrzycy oraz dnie moczanowej. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat wskazują jej pozytywny wpływ na układ moczowy. Preparat pozwala pozbyć się bakterii zalegających w pęcherzu moczowym i wspomaga pracę nerek. Naukowcy przekonują, że może znaleźć zastosowanie w profilaktyce i leczeniu schorzeń prostaty.

artykuł zewnętrzny

Pozostałe