(ZDJĘCIA) Cisza na planie. Akcja! Podglądaliśmy zdjęcia do filmu o zbrodni w Lesie Szpęgawskim

  • 02.04.2019, 08:29
  • (MW)
(ZDJĘCIA) Cisza na planie. Akcja! Podglądaliśmy zdjęcia do filmu o zbrodni w Lesie Szpęgawskim (MW)

Podziel się:

Oceń:

Dziesiątki statystów, kostiumów, zdjęć i ujęć - wszystko to, by pokazać tragiczne losy Kociewiaków w pierwszych dniach po wybuchu II Wojny Światowej, a następnie ich wywózkę do Lasu Szpęgawskiego, z którego, jak się później okazało, nie było drogi ucieczki. Film „Szpęgawsk 1939 r.” będzie można zobaczyć już we wrześniu br., w 80. rocznicę tamtych wydarzeń.

Przygotowania do realizacji trzeciego odcinka serii „Zbrodnie Pomorskie”, trwały kilkanaście miesięcy.  Reżyser Sebastian Bartkowski zwrócił się do mieszkańców z prośbą o podzielenie się wiedzą na temat wydarzeń określanych mianem Pomorskiego Katynia - do którego zalicza się również kaszubska Piaśnica. Film ma opowiadać o kulisach wywozu mieszkańców do miejsca zbrodni. (...)

(MW)

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe