Sześć automatów do gier oraz narkotyki zabezpieczone w jednym z lokali w Tczewie! (ZDJĘCIA)

  • 25.03.2019, 15:27
  • KPP Tczew
Sześć automatów do gier oraz narkotyki zabezpieczone w jednym z lokali w Tczewie! (ZDJĘCIA) KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali dwóch 31-latków, którzy mieli amfetaminę oraz marihuanę.

Policjanci z wydziału kryminalnego tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania, których celem jest zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 6 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym przez Urząd Celno-Skarbowy postępowaniu.

- Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 72 tys. złotych – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy KPP w Tczewie. - Będą dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Podczas wykonywanych czynności policjanci znaleźli zawiniątka z substancjami zawierającymi biały proszek i susz roślinny, które należały do dwóch 31-latków. Badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli prawie 30 gramów zakazanych środków. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tczewskiego, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy przesłuchali już zatrzymanych 31-latków, którym przedstawili zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Tczew

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe