Poniedziałek, 20.05.2019

Galeria Kociewska walczy o nowe marki i najemców zwolnionych lokali. Zaspokoją oczekiwania klientów?

  • 14.03.2019, 08:33
  • Karol Uliczny
Galeria Kociewska walczy o nowe marki i najemców zwolnionych lokali. Zaspokoją oczekiwania klientów? (KU)
Podziel się:
Oceń:
Po wyprowadzce takich sklepów jak Reserved czy Stradivarius, tczewska galeria handlowa zabiega o najemców zwolnionych lokali. Święcące pustkami witryny powoli wypełniają się nowymi markami, takimi jak Yes czy Pepco, a właściciel zapowiada otwarcie w niedługim czasie kolejnych znanych sklepów. Czy zaspokoją oczekiwania klientów?

W drugiej połowie ub. roku współpracę z Galerią Kociewską zakończyły marki należące do spółki odzieżowej LPP. Kolejną złą wiadomością dla klientek było zamknięcie salonu Stradivarius z konfekcją damską. W sumie, w krótkim czasie, z obiektu wyprowadziły się cztery znane marki odzieżowe, co zostało przyjęte przez jego bywalców ze sporym niezadowoleniem. Jak informowaliśmy wcześniej, przyczyną pustoszenia lokali był brak porozumienia właściciela z najemcami w zakresie warunków najmu. 

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Rozmowy o kolejnych markach

- Galeria Kociewska posiada już niemal siedmioletnią historię funkcjonowania. Po takim czasie naturalnym procesem jest tzw. rekomercjalizacja. To naturalna kolej rzeczy, wynikająca z cyklu życia obiektu i dynamicznie zmieniającego się rynku handlowego w Polsce – komentuje ostatnie zawirowania Katarzyna Czajkowska, pełnomocnik ds. rozwoju INBAP Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie. - W ostatnim czasie kilku naszych najemców zamknęło swoje lokale, jak Reserved, House i Mohito oraz Stradivarius – te sklepy zniknęły z oferty naszej galerii. Tym samym jednak Galeria Kociewska zyskała powierzchnię, którą będzie mogła zagospodarować nowymi najemcami, dla których do tej pory brakowało wolnych lokali.

O jakich markach mówią przedstawiciele galerii? Jak można się osobiście przekonać, część obecnych najemców, unowocześnia sklepy dzięki nowej powierzchni, dopasowując je do obecnych standardów. W nowym koncepcie, z dużo większą powierzchnią swoje salony otworzyły np. sklep odzieżowy Diverse, sklep obuwniczy CCC czy salon biżuteryjny Briju. Jednocześnie nowy salon otworzyła ogólnopolska marka z biżuterią Yes oraz salon z zegarkami Swiss. W najbliższym czasie w galerii swój sklep otworzy także dobrze wszystkim znane Pepco. 

- Na tym nie koniec zmian – zapowiada Katarzyna Czajkowska. (...)

Karol Uliczny

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ttt
Ttt 25.03.2019, 07:41
Najlepiej jechac do riviery albo klifu... w Tczewie już nic nie ma
KLIENT
KLIENT 15.03.2019, 09:16
Galeria obecnie przypomina mnie byly Retman wowczas byl to dom handlowy ,gdzie spoleczenstwo Tczewa i okolic zachwycalo sie jego handlem. Przed siedmiu Laty jak powstala Galeria to byla atakcja do zwiedzania i zakupow dla przyjezdnych i tczewiakow. Obecnie GALERIA nie jest atrakcyjna sklepy swieca pustkami .Co jest jednym z powodow.braku klientow kupujacych sa braki finansowe klientow..kto z srodowiska tzewskiego przeznacza finanse na zakupy w Galerii malo kto. Nastepnym problemem stal sie zakaz handlu w niedziele i to tez spowodowalo zainteresowanie zakupamy potencjalnych klientow;Mlodziez nie ma finansow ,aby sie w markowych sklepach ubierac ,a jedne dzinsy czy bluze kupi w ciuchlandzie i to moze nawet jakosciowo lepsze.
Dorota
Dorota 14.03.2019, 22:27
Wolę Starogard
matka
matka 14.03.2019, 19:38
Jeden wielki wstyd ! Kiedys mozna bylo pojechac do galeri i sie ubrac ,a teraz ? Ccc i pelno chinczykow a i bizuternianych.Jeszcze wiecej tego otworzcie bo za malo.Wstyd wstyd wstyd.
Piotr W.
Piotr W. 14.03.2019, 19:24
Nie chodzę do tej galerii , pozostaje Starogard Gd. i Forum Gdańsk. No cóż ten obiekt jest zarządzany przez ludzi z Białej Podlaskiej (takiej wioski mniejszej od Tczewa) a właściciela nie stać na profesjonalną komercajlizację. Niedługo zamknie się ta buda pełna optyków i jubilerów!
Xcx
Xcx 14.03.2019, 17:29
Właśnie wpadlam na super pomysl. Powinien się spodobać wlascicielowi galerii. Proponuję zaprosic do galerii Bułgarów handlujacych na rynku i manchatanie ;) Prestiz zaraz wzrośnie. Pozdrawiam
Tczewju
Tczewju 14.03.2019, 16:59
Cały Tczew to jedna wielka stagnacja , ale jaki Pan taki kram
ja
ja 14.03.2019, 16:57
Pepco to jest coś !!!
Job
Job 14.03.2019, 13:27
Galeria z pepco i chińczyk, to paskudny dom towarowy nawet w wc jest syf.
Vert
Vert 14.03.2019, 13:17
Jacy mieszkańcy, taka galeria. Przecież tczewianom zawsze jest za drogo, lubią kupować syf, więc już nawet "średnie" marki zawinęły się z naszego miasta. Zostaną chińczyki i szmateksy, bo na to w Tczewie jest popyt. Co do kina, to pewnie niedługo ostaną w nim się jedynie "superprodukcje" Vegi, bo przeciętnego tczewianina na więcej nie stać, zarówno mentalnie, jak i finansowo. I wy się dziwicie, że młodzi stąd uciekają...
Andrzej N.
Andrzej N. 14.03.2019, 11:04
Omijamy szerokim łukiem. No cóż pazerny właściciel podwyższył czynsz i LPP pokazało mu gdzie ma te jego galeryjkę w Tczewie... Za dwa tygodnie zamyka się SINSAY a wtedy już tylko same butiki Jubiler i Optyk! Paczuski twoja pazerność będzie cię słono kosztować i wreszcie zamkniesz te swoją śmieszną galeryjkę.
Krzywy
Krzywy 14.03.2019, 10:20
Ludzie co wy tu wypisujecie za bzdury jeżeli wam się nie podoba to won do Starogardu czy 3miasta. W Tczewie zamknie się kociewska ale otworzy się galeria sztuk.
.,
., 14.03.2019, 13:05
Co to jest "trzy miasto"?
Ania
Ania 14.03.2019, 10:08
Dajcie kolejny bank, salon komórkowy i... Ciucholand. Tylko tego mi brakuje w galeri.. zaszła na psy totalnie ta nasza galeria. Zero jakiejkolwiek przyjemności w robieniu zakupów.. szkoda, ale cóż, Tczew to troszkę cofnięte miejsce
Gość
Gość 14.03.2019, 09:15
Pepco tak,ale drogie sklepy w Tczewie,porażka.
TWB
TWB 14.03.2019, 09:11
No rzeczywiście Pepco zastąpi godnie marki, które odeszły, gratulacje xD
Porazka galeria wiejska a nie kociewska
Porazka galeria wiejska a nie kociewska 14.03.2019, 09:09
Najlepsze marki zniknęły z galerii teraz starogard Malbork albo 3miasto.
xyz
xyz 14.03.2019, 09:08
To jest dno, dramat. Kolejne PEPCO i salon z biżuterią są tak bardzo potrzebne...
Żeby kupić normalne ubrania trzeba teraz jechać do Starogardu Gd. albo do Gdańska... brawo!
Do kina też lepiej jechać do Gdańska, bo bilety są tańsze o połowę, a wybór filmów 5 razy większy...

Pozostałe