PILNE. Pożar przy ul. Tczewskiej w Swarożynie. Interweniują cztery zastępy straży

  • 31.01.2019, 20:16
  • red.
PILNE. Pożar przy ul. Tczewskiej w Swarożynie. Interweniują cztery zastępy straży

Podziel się:

Oceń:

Straż pożarna interweniuje przy ul. Tczewskiej w Swarożynie. Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, w jednym z obiektów doszło do pożaru sadzy w kominie.

Zgłoszenie od zdarzeniu wpłynęło o godz. 19.08. Na miejscu pracując cztery zastępy KP PSP. 

Tylko w ub. tygodniu tczewska straż pożarna interweniowała sześć razy w związku z zatruciem tlenkiem węgla i pożarami spowodowanymi niedrożnym przewodem kominowym lub wentylacyjnym.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej, w obiektach w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych: cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem), dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym, co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych. Co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Ponadto prawo budowlane zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych). Za brak obowiązkowego przeglądu instalacji powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł.

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe