Koniec konfliktu na basenie? Trener UKS "dwójka" skierował skargę na dyrektora do Rady Miasta

  • 29.11.2018, 07:44
  • Karol Uliczny
Koniec konfliktu na basenie? Trener UKS "dwójka" skierował skargę na dyrektora do Rady Miasta

Podziel się:

Oceń:

Pływacy uczniowskiego klubu sportowego przy SSP 2 wyrazili swoje zastrzeżenia do współpracy z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji. Trener UKS „dwójka” zarzucił dyrektorowi centrum utrudnianie dostępności do obiektu młodzieży trenującej. Andrzej Błaszkowski odpowiada, że o działaniu na szkodę tczewskich pływaków nie ma mowy. W ostatnich dniach podpisano aneks do umowy z SSP 2, który ma rozwiać wątpliwości w tej sprawie.

Jak twierdzi trener klubu uczniowskiego, czara goryczy przelała się w sobotni poranek 17 listopada. Tego dnia młodzieży nie udało się wejść na poranne zajęcia. Młodzi pływacy nie wykonali zajęć rozgrzewkowych, choć pojawili się na basenie już o godz. 6. Dyrektor TCSiR-u tłumaczył to brakiem wymaganego ratownika, choć należy zaznaczyć, chodziło o zajęcia „na lądzie”. Nagłośnienie sprawy w internecie wywołało falę komentarzy i było początkiem akcji #wracajcienabasen. Frustrację trenera dwójki potęgował fakt, że do incydentu doszło na kilka tygodni przed mistrzostwami Polski. Przez lata działalności UKS „dwójka” przyzwyczaił, że na zawody zawsze jedzie z medalowymi nadziejami. 

„Nie ma konfliktu”

Według Piotra Maziewskiego, incydent z 17 listopada nie był przypadkiem, a kolejnym przejawem niechęci dyrektora do trenera UKS „dwójka” oraz utrudniania życia zawodnikom. Na fejsbuku pojawiła się cała lista zastrzeżeń do współpracy na linii klub – centrum sportu. TCSiR-owi zarzucano próby zabrania godziny treningowej grupie pływania wyczynowego, utrudnianie organizacji okręgowych zawodów pływackich, a także zakazanie spożywania napojów przez trenujących zawodników czy tworzenie nowych nakazów, np. chodzenia przez trenerów w kaloszach.

- Nie ma żadnego konfliktu na linii TCSiR - UKS 2 – odpowiada dyrektor Błaszkowski. – W przeszłości niektórzy nauczyciele SSP2 „omijali” tzw. brodzik sanitarny służący do dezynfekcji nóg. W wyniku rozmów pomiędzy TCSiR a kadrą pedagogiczną został wypracowany kompromis, na mocy którego TCSiR wyposażyło kadrę w specjalne gumowe obuwie oraz zamontowało folie antybakteryjne od strony siłowni i w przejściu służbowym. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
klio
klio 29.11.2018, 23:49
Nie do wiary, że rodzice pływaczek są tacy ślepi
agata
agata 29.11.2018, 10:13
Młodzież przychodzi na 6.00 to trener też powinien być o 6.00. On jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Dyrektor TCSiR postępuje słusznie.
Luc
Luc 29.11.2018, 12:19
Młodzież z trenerem przychodzi na 6:00, RATOWNICY o 6:20, ale i tak nie są o 6 młodzieży potrzebni, bo młodzież ćwiczy do przyjścia ratownika na sucho, na lądzie. Pomimo to dyrektor zabraniał wejścia na teren basenu do przyjścia ratownika. Naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem bierz za komentowanie.
TCSiR
TCSiR 29.11.2018, 09:30
Rzetelność dziennikarza Pana Karola Ulicznego
TCSiR za pomocą poczty elektronicznej 23 listopada 2018 o godzinie 11:51 info tcsir.pl napisał(a): odpowiedziało na 7 pytań:
" Dzień Dobry Panie Redaktorze
pytanie 4 - trenujące dzieci nie mają możliwości spożywania napojów na basenie,
odp TCSiR. pytanie nr 4: Na basenie, przy ratownikach zainstalowany jest dystrybutor wody, uczniowie mogą spożywać napoje z pojemników/butelek z bezpieczny zamknięciem - (np: bidon). Korzystanie z dystrybutora jest bezpłatne. Zabronione jest wnoszenie napojów zakręcanych zwykłą nakrętką ze względu na ryzyko nieokręcenia nakrętki i wylania zawartości do wody lub na teren wokół niecki"
Pan redaktor pisze nieprawdę "...a własne napoje zostały zakazane z uwagi na ryzyko ich rozlania" i wprowadza w błąd czytelników i rodziców zawodników. Poprosiliśmy oficjalnie o sprostowanie Gazetę Tczewską 28.11.2018r..
Dodatkowo 17.11..2018 na swoim fanpage przeprosiło TRENERA I ZAWODNIKÓW za nieporozumienie, Redaktor pisze Zawodników i rodziców. można sprawdzić www.facebook.com/tcsir1
z poważaniem
TCSiR
dd
dd 30.11.2018, 07:43
Ja akurat to wszystko widzę na stronie piątej.
XD
XD 29.11.2018, 10:14
to się nadaje do reżimowej telewizji do programu wierno-poddańczego redaktora
dd
dd 30.11.2018, 07:44
Zamiast jadu proponuje zajrzeć na stronę 5.

Pozostałe