Poniedziałek, 22.07.2019
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
Medical Tczew
Medical Tczew
Medical Tczew

Koniec konfliktu na basenie? Trener UKS "dwójka" skierował skargę na dyrektora do Rady Miasta

  • 29.11.2018, 07:44
  • Karol Uliczny
Koniec konfliktu na basenie? Trener UKS "dwójka" skierował skargę na dyrektora do Rady Miasta
Podziel się:
Oceń:
Pływacy uczniowskiego klubu sportowego przy SSP 2 wyrazili swoje zastrzeżenia do współpracy z Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji. Trener UKS „dwójka” zarzucił dyrektorowi centrum utrudnianie dostępności do obiektu młodzieży trenującej. Andrzej Błaszkowski odpowiada, że o działaniu na szkodę tczewskich pływaków nie ma mowy. W ostatnich dniach podpisano aneks do umowy z SSP 2, który ma rozwiać wątpliwości w tej sprawie.

Jak twierdzi trener klubu uczniowskiego, czara goryczy przelała się w sobotni poranek 17 listopada. Tego dnia młodzieży nie udało się wejść na poranne zajęcia. Młodzi pływacy nie wykonali zajęć rozgrzewkowych, choć pojawili się na basenie już o godz. 6. Dyrektor TCSiR-u tłumaczył to brakiem wymaganego ratownika, choć należy zaznaczyć, chodziło o zajęcia „na lądzie”. Nagłośnienie sprawy w internecie wywołało falę komentarzy i było początkiem akcji #wracajcienabasen. Frustrację trenera dwójki potęgował fakt, że do incydentu doszło na kilka tygodni przed mistrzostwami Polski. Przez lata działalności UKS „dwójka” przyzwyczaił, że na zawody zawsze jedzie z medalowymi nadziejami. 

justvision
justvision
justvision

„Nie ma konfliktu”

Według Piotra Maziewskiego, incydent z 17 listopada nie był przypadkiem, a kolejnym przejawem niechęci dyrektora do trenera UKS „dwójka” oraz utrudniania życia zawodnikom. Na fejsbuku pojawiła się cała lista zastrzeżeń do współpracy na linii klub – centrum sportu. TCSiR-owi zarzucano próby zabrania godziny treningowej grupie pływania wyczynowego, utrudnianie organizacji okręgowych zawodów pływackich, a także zakazanie spożywania napojów przez trenujących zawodników czy tworzenie nowych nakazów, np. chodzenia przez trenerów w kaloszach.

- Nie ma żadnego konfliktu na linii TCSiR - UKS 2 – odpowiada dyrektor Błaszkowski. – W przeszłości niektórzy nauczyciele SSP2 „omijali” tzw. brodzik sanitarny służący do dezynfekcji nóg. W wyniku rozmów pomiędzy TCSiR a kadrą pedagogiczną został wypracowany kompromis, na mocy którego TCSiR wyposażyło kadrę w specjalne gumowe obuwie oraz zamontowało folie antybakteryjne od strony siłowni i w przejściu służbowym. (...)


 

Karol Uliczny

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
klio
klio 29.11.2018, 23:49
Nie do wiary, że rodzice pływaczek są tacy ślepi
agata
agata 29.11.2018, 10:13
Młodzież przychodzi na 6.00 to trener też powinien być o 6.00. On jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Dyrektor TCSiR postępuje słusznie.
Luc
Luc 29.11.2018, 12:19
Młodzież z trenerem przychodzi na 6:00, RATOWNICY o 6:20, ale i tak nie są o 6 młodzieży potrzebni, bo młodzież ćwiczy do przyjścia ratownika na sucho, na lądzie. Pomimo to dyrektor zabraniał wejścia na teren basenu do przyjścia ratownika. Naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem bierz za komentowanie.
TCSiR
TCSiR 29.11.2018, 09:30
Rzetelność dziennikarza Pana Karola Ulicznego
TCSiR za pomocą poczty elektronicznej 23 listopada 2018 o godzinie 11:51 info tcsir.pl napisał(a): odpowiedziało na 7 pytań:
" Dzień Dobry Panie Redaktorze
pytanie 4 - trenujące dzieci nie mają możliwości spożywania napojów na basenie,
odp TCSiR. pytanie nr 4: Na basenie, przy ratownikach zainstalowany jest dystrybutor wody, uczniowie mogą spożywać napoje z pojemników/butelek z bezpieczny zamknięciem - (np: bidon). Korzystanie z dystrybutora jest bezpłatne. Zabronione jest wnoszenie napojów zakręcanych zwykłą nakrętką ze względu na ryzyko nieokręcenia nakrętki i wylania zawartości do wody lub na teren wokół niecki"
Pan redaktor pisze nieprawdę "...a własne napoje zostały zakazane z uwagi na ryzyko ich rozlania" i wprowadza w błąd czytelników i rodziców zawodników. Poprosiliśmy oficjalnie o sprostowanie Gazetę Tczewską 28.11.2018r..
Dodatkowo 17.11..2018 na swoim fanpage przeprosiło TRENERA I ZAWODNIKÓW za nieporozumienie, Redaktor pisze Zawodników i rodziców. można sprawdzić www.facebook.com/tcsir1
z poważaniem
TCSiR
dd
dd 30.11.2018, 07:43
Ja akurat to wszystko widzę na stronie piątej.
XD
XD 29.11.2018, 10:14
to się nadaje do reżimowej telewizji do programu wierno-poddańczego redaktora
dd
dd 30.11.2018, 07:44
Zamiast jadu proponuje zajrzeć na stronę 5.

Pozostałe